Zima a odloučení od civilizace dělá své. V případě ruských vědců málem došlo k nezvratné tragédii.

Zima a odloučení od civilizace dělá své. V případě ruských vědců málem došlo k nezvratné tragédii. | zdroj: thesun.co.uk


Ruský vědec pobodal svého kolegu. Vyzrazoval mu spoilery knih

TÉMATA: zločin | pokus o vraždu | antarktida

user-avatar

Simona Knotková

13. 11. 2018 | 07:17

Vyzrazujete svým přátelům škodolibě závěry knih nebo filmů? Tak si dejte pozor, abyste nedopadli jako svářeč z antarktické výzkumné stanice Bellingshausen.

Incident z Ostrova krále Jiřího se měl odehrát 9. října. Pětapadesátiletý vědec Sergej Savickij se údajně rozzlobil na dvaapadesátiletého svářeče Olega Beloguzova a kuchyňským nožem ho bodnul do hrudi. Důvod? Mladší kolega z výzkumné stanice mu neustále vyzrazoval konce knih, kterých byli oba muži náruživí čtenáři.

Zraněného Beloguzova letecky převezli do nejbližší nemocnice v Chile, kde se lékařům naštěstí podařilo jeho stav stabilizovat. Nyní je už mimo ohrožení života.

O něco jiný osud čeká Savického, který byl po přesunu do Petrohradu ihned zatčen. V domácím vězení momentálně čeká na postup vyšetřování. Dle výpovědi ale činu lituje. Svou roli v celém případě sehrál pravděpodobně i alkohol, kterým byl muž posilněn.

Kolegové ze stanice Bellingshausen nad incidentem kroutí hlavou. Oba muži byli podle nich profesionálové a nechápou, jak mezi nimi mohlo dojít k podobné roztržce.

user-avatar

Simona Knotková

13. 11. 2018 | 07:17

Zavří­t reklamu