válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruský vědec pobodal svého kolegu. Vyzrazoval mu spoilery knih

Ruský vědec pobodal svého kolegu. Vyzrazoval mu spoilery knih
Zdroj: thesun.co.uk
+ 2 fotky+ 3 fotky

Vyzrazujete svým přátelům škodolibě závěry knih nebo filmů? Tak si dejte pozor, abyste nedopadli jako svářeč z antarktické výzkumné stanice Bellingshausen.

Simona Knotkova 13. listopadu 2018

Incident z Ostrova krále Jiřího se měl odehrát 9. října. Pětapadesátiletý vědec Sergej Savickij se údajně rozzlobil na dvaapadesátiletého svářeče Olega Beloguzova a kuchyňským nožem ho bodnul do hrudi. Důvod? Mladší kolega z výzkumné stanice mu neustále vyzrazoval konce knih, kterých byli oba muži náruživí čtenáři.

Zraněného Beloguzova letecky převezli do nejbližší nemocnice v Chile, kde se lékařům naštěstí podařilo jeho stav stabilizovat. Nyní je už mimo ohrožení života.

O něco jiný osud čeká Savického, který byl po přesunu do Petrohradu ihned zatčen. V domácím vězení momentálně čeká na postup vyšetřování. Dle výpovědi ale činu lituje. Svou roli v celém případě sehrál pravděpodobně i alkohol, kterým byl muž posilněn.

Kolegové ze stanice Bellingshausen nad incidentem kroutí hlavou. Oba muži byli podle nich profesionálové a nechápou, jak mezi nimi mohlo dojít k podobné roztržce.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu