válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruský pár si na dvorku postavil repliku pyramidy v Gíze. Chrání prý před koronavirem

Ruský pár si na dvorku postavil repliku pyramidy v Gíze. Chrání prý před koronavirem
Zdroj: odditycentral.com

Každý by chtěl bydlet hezky. A když má ještě k dobru nějaké externí prostory, má o něco větší možnost rozvinout fantazii. Někdo si postaví na dvorku altán, někdo bazén, jiný zas trpaslíky. Ale v Rusku, tam musí být vždycky něco extra.

Marta Šindlauerová 19. července 2020

Istinka je malinká, bezvýznamná vesnička, která leží 12 kilometrů od Sankt-Petěrburgu. A teď se proslavila po celém světě. Manželský pár si totiž na dvorku u svého obydlí postavil věrnou kopii nejslavnější pyramidy na světě – té v Gíze.

Stavbu měřící dohromady na výšku 18 m (9 metrů je nad zemí, 9 pod zemí) a jejíž každá strana je 13 metrů dlouhá, tvoří 400 betonových bloků. Je 19 krát menší než její reálná předloha v Egyptě, a co se týče detailů, je zpracována do posledního centimetru přesně podle původní pyramidy – nebo tak to aspoň tvrdí manžele Vachruševovi, kterým stavení patří. Oba se o legendární jehlany dlouhá léta zajímají a osobně tento poslední zachovalý div světa několikrát navštívili. V detailech šli tak daleko, že uvnitř jejich pyramidy naleznete i sargofág.

Nebylo vůbec jednoduché sehnat někoho, kdo by Vachruševovým s jejich nápadem pomohl. Nakonec se takový člověk našel, a stavba začala letos na jaře v březnu. Samozřejmě to ihned vyvolalo pozornost nejen nejbližších sousedů, ale postupně také širšího okolí, až se betonová pyramida dostala do médií. A zatímco Euronews referovali o istinské pyramidě jako o pouhé neobvyklé zahradní dekoraci, ruská média to „roztočila“ mnohem víc – tvrdí o Vachruševových, že považuji pyramidu za předmět s léčivými a ochrannými účinky. Andrej Vachrušev se prý nechal slyšet, že dělníci, kteří se během stavby nějakým způsobem zranili, se zázračně uzravili. A Viktoria zase tvrdí, že je pyramida chrání před koronavirem a podporuje imunitní systém. Tak jako tak je nejvíce zajímá to, jak pyramidy působí na psychické a fyzické zdraví člověka.

Manželé si z domnělých pozitivních účinků udělali nakonec byznys a je možné si v pyramidě objednat nocleh, který případného zájemce vyjde na 1000 až 3000 Kč. Zase tak přitažené za vlasy to být nemusí – teorie, že tvar pyramidy má tajemnou léčivou energetiku, se už nějaký ten pátek hlavně v ezoterických kruzích zmiňuje.

Další články

Zavří­t reklamu