Rusko sází do budoucna na tento obří stroj

Rusko sází do budoucna na tento obří stroj | zdroj: rt.com


Ruský letecký zázrak má unést desítky tanků. Navrhl ho student

TÉMATA: letadla | rusko |

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 03. 2015 | 07:00

S nejrůznějšími ambiciózními technologickými koncepcemi přichází nejen NATO, ale také Rusko. To pustilo do světa vizualizaci obřího nadzvukového nákladního letounu s názvem PAK TA.

Ruský koncept letounu PAK TA slibuje revoluční změny ve válčení. Stroj unese množství tanků a přepraví je kamkoliv na zeměkouli do sedmi hodin.  Navíc i tanky, které má nést na palubě, mají být zcela nové kategorie Armata, ale zatím je nikdo neviděl, byť se šušká, že by mohly být prezentovány už na oslavách konce druhé světové války.

Ale zpět k letadlu PAK TA. Kromě toho, že bude nadzvukové a pojme desítky tanků Armata, se o něm neví nic. U podobných konceptů často bývají velké mezery a některé technické aspekty nejsou vůbec zmiňovány, ale Rusové zkrátka nezveřejnili žádné relevantní údaje kromě vizualizace. Z čeho bude letadlo postaveno, jaká bude jeho motorová jednotka nebo řídící systémy, se zatím neví.

Podle odborníků vše připomíná ruské plány na stavbu meziplanetárních lodí nebo kolonií na Měsíci. Existuje několik obecných koncepcí opatřených líbivými vizualizacemi, za kterými ale není žádný reálný program. To tvrdí pro server Echo24.cz  odborník na vojenskou techniku Lukáš Visinger: „Celé to na mě působí prostě jako snaha ohromit publikum obrovskými čísly a ukázat, že Rusko dokáže vyvíjet špičkovou vojenskou techniku,“ řekl Visinger, který navíc uvedl, že celá vizualizace je jen diplomová práce jednoho studenta. Pokud je to tak, pak PAK TA ještě dlouho nevzlétne. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu