válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruský astronom připustil existenci mimozemšťanů. „Nestojí o kontakt,“ tvrdí

Ruský astronom připustil existenci mimozemšťanů. „Nestojí o kontakt,“ tvrdí
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Ředitel Institutu astronomie Ruské akademie věd Dmitrij Bisikalo poskytl rozhovor, v němž mluví o existenci mimozemských civilizací. I když je přesvědčen, že existuje mnoho dalších forem života, o kontakt s námi pravděpodobně nestojí.

Simona Knotkova 26. října 2018

„Připouštím existenci inteligentních mimozemských civilizací. Pokud existuje naše civilizace, stejně tak mohou existovat i další, mnoho dalších. Profesor astronomie a astrofyziky z kalifornské univerzity v Santa Cruz, doktor Frank Drake, odvodil v roce 1960 vzorec, podle něhož lze vypočítat množství mimozemských civilizací, které můžeme kontaktovat. Podle tohoto vzorce je jich spousta,“ tvrdí Dmitrij Bisikalo v rozhovoru, který vydal ruský propagandistický web Sputnik.

Proč tedy dosud nemáme žádný hmatatelný důkaz o existenci mimozemského života? Důvod je podle Bisikala prostý – jiné civilizace o kontakt lidstva zkrátka nestojí. Také je možné, že obyvatelé těchto civilizací žijí podstatně kratší dobu než lidé, a podobné cesty nebo spojení proto neriskují.

Hlavním úkolem vědců je podle ředitele ruského astronomického ústavu nyní najít biomarkery, indikátory biologických procesů ve vesmíru, které by potvrzovaly existenci dalších civilizací. Světlo do celé problematiky by mohlo vnést pozorování mezinárodního kosmického teleskopu Spektr-UF.

„Je důležité poznamenat, že množství biomarkerů se nachází v ultrafialovém pásmu, jehož studiem se bude zabývat Spektr-UF. Projekt odstartuje v roce 2024. Možná, že se nám podaří zjistit něco velmi zajímavého,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu