UFO v moři

UFO v moři | zdroj: rt.com


Ruské námořnictvo odtajnilo staré archivy o UFO. Mimozemšťany to prý nejvíc táhne k vodě

TÉMATA: ufo | létající talíř | rusko

user-avatar

Tyrion

28. 02. 2015 | 07:15

Ruské námořnictvo nedávno odtajnilo záznamy o pozorování neidentifikovatelných objektů, které po technologické stránce přesahují vše, co dosud člověk vytvořil. Informoval o tom ruský zpravodajský web Svobodnaja Pressa.

Záznamy z doby sovětské éry sestavila speciální skupina ruského námořnictva, v jejímž čele stojí zástupce velitele námořnictva, admirál Nikolaj Smirnov. Ta shromažďuje hlášení o nevysvětlitelných příhodách a fenoménech, které jí dodávají posádky ponorek a vojenských lodí. Dokumenty, které odtajnila, odhalují bezpočet případů, při kterých bylo zpozorováno UFO. Bývalý námořnický velitel a známý ruský badatel a ufolog Vladimír Ažaža považuje tyto materiály za nesmírně cenné.

„Padesát procent pozorování UFO je spojeno s oceány, patnáct pak s jezery. To znamená, že UFO má tendenci zdržovat se u vody,“  poukázal.

V jednom případě zpozorovala jaderná ponorka, vyslaná na bojovou misi do Tichého oceánu, šest neznámých objektů. Poté, co se posádka nedokázala zbavit manévrováním svých pronásledovatelů, nařídil kapitán vyplout na hladinu. UFO provedlo totéž, vylétlo do vzduchu a zmizelo z dohledu.

Jak penzionovaný velitel ponorky, kontraadmirál Jurij Beketov připomíná, mnoho záhadných příhod se odehrálo v oblasti Bermudského trojúhelníku. Bez zjevné příčiny tam selhávaly přístroje nebo došlo k jejich silnému narušení. Podle něj šlo o úmyslné rušení ze strany UFO.

„Při mnoha příležitostech přístroje zaznamenaly hmotné objekty pohybující se neuvěřitelnou rychlostí. Podle výpočtů šlo o rychlost v řádu 230 uzlů nebo 400 kilometrů za hodinu. Taková rychlost je náročná i na hladině, ale odpor vody je mnohem vyšší. Bylo to, jako by se tyhle objekty vzpíraly fyzikálním zákonům. Jediným vysvětlením pro to je, že tvorové, kteří je postavili, jsou mnohem pokročilejší ve svém vývoji,“  řekl Beketov.

Jeho slova potvrzuje také bývalý rozvědčík u námořnictva, kapitán Igor Barklaj. „Oceánské UFO se objevuje všude tam, kde se koncentrují naše nebo NATO flotily. Poblíž Baham, Bermud, Puerta Rica. Nejčastěji jsou vidět v hlubinách Atlantiku, v jižní části Bermudského trojúhelníku a také v Karibském moři.“

Tým švédského badatele Petera Lindberga prozkoumává vrak neznámého plavidla na mořském dnu. Jiným místem, kde lidé často zaznamenávají výskyt UFO, je ruské jezero Bajkal, které je nejhlubším jezerem na Zemi. Rybáři vyprávějí o zářivých světlech přicházejících z jeho hlubin a o objektech přelétávajících nad jeho hladinou. V roce 1982 zde dokonce skupina vojenských potápěčů v hloubce 50 metrů údajně spatřila několik humanoidních tvorů oblečených do stříbrných kombinéz. Potápěči se pokusili tyto tvory chytit, tři muži ze sedmi však zemřeli, zatímco zbylí čtyři byli vážně poraněni.

Vladimír Ažaža se domnívá, že pod vodou by mohli mít mimozemšťané své základny. Hlasy skeptiků přitom ignoruje. „Skepse je pohodlná,“ tvrdí. „Ničemu nevěř, nic nedělej. Lidé se zřídkakdy vypravují do hlubin. Je tudíž velmi důležité analyzovat, s čím se tam setkávají,“ dodal.

Mezitím však oficiální představitelé ruského námořnictva popřeli, že by nějaká sbírka dokumentů o pozorování UFO ze sovětské éry existovala. Podle nejmenovaného zdroje z obslužného personálu námořnictva mají prý tyto příběhy své kořeny ve zprávách velitelů plavidel, popisujících zaměřené objekty nejasného, leč pozemského původu. „Iluzi pozorování UFO mohlo vyvolat velké hejno ryb, plovoucí odpady a jiné přírodní fenomény,“ cituje zpravodajská agentura ITAR-TASS již zmíněný zdroj.  

user-avatar

Tyrion

28. 02. 2015 | 07:15

Zavří­t reklamu