válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruská rodina žije s velkým hnědým medvědem, prý je to pohoda

Pantělenkovi jsou taková normální ruská rodinka, jen s takovou jednou zvláštností - žije s nimi medvěd Stěpan. Pantělenkovi ho adoptovali jako tříměsíční medvídě, ovšem za 23 let z něj vyrostl pořádný huňáč.

Tomáš Chalupa 3. června 2016

Stěpana našli lovci v lese, když ztratil svou matku. Byl ve velmi špatném stavu, a tak se ho ujali právě Pantělenkovi. Dívají se s ním na televizi, jedí společně, dovádí na pohovce, hrají si s míčem, jako by to byl jejich syn. Jelikož žil v lidské společnosti od útlého věku, stal se velmi milým a přátelským. Vůbec nejraději se objímá a mazlí se svými lidskými rodiči. Miluje lidi a je to zřejmě ten nejsociálnější medvěd na světě. Absolutně není agresivní a Pantělenkovi ho nikdy v životě nemuseli bít. Jediné, co jim způsobuje problém, je jeho velký apetit. Sní kolem 25 kilogremů čerstvých ryb denně. Spořádá také spoustu vajec a zeleniny. Vůbec nejvíce mu ale prý chutná kondenzované sladké mléko.

Velkou roli v tom, že je Stěpanovi tak dobře, zřejmě hraje to, že Pantělenkovi jsou povoláním cvičitelé zvířat. Díky tomu mají znalosti a schopnosti, jak s medvědem zacházet. Stěpan si už také zahrál ve dvou ruských filmech. Jeho pěstounům se to ale příliš nelíbilo, protože filmaři prý příliš nerespektovali medvědovu povahu. Každopádně když zrovna nehraje ve filmu,vede opravdu skvělý a příjemný život ve společnosti lidí, kteří ho milují.

Další články

Zavří­t reklamu