válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruská louže je instagramovou celebritou. Úřady se jí nemohou zbavit přes čtvrt století

Ruská louže je instagramovou celebritou. Úřady se jí nemohou zbavit přes čtvrt století
Zdroj: Pixabay

V Južno-Sachalinsku, který se nachází na samém východě Ruska a přesněji na ostrově Sachalin, mají unikátní celebritu. Není to ani politik, ani hudebník a ani žádné talentované zvířátko. Je to pěkně vytrvalá, obrovská louže v ulici Tichookeanskaja.

Marta Šindlauerová 24. února 2021

Instagramový účet pod uživatelským jménem ya_luzha_u _doma spravuje pětadvacetiletý obyvatel inkriminovaného města Nikolaj Petrov, který už toho měl dost a profil si založil na protest, aby poukázal na žalostný stav silnic ve svém okolí. Ostatně v Rusku obecně jsou se silnicemi velké problémy, a to hlavně proto, že tamější úřady a relevantní instituce řeší tyto problémy pouze provizorně. Při extrémnějším počasí nebo námaze se komunikace znovu poškozují.

Účet byl na světě jen zhruba týden, a južno-sachalinské úřady už se zastyděly a rychle zareagovaly. K louži přijela těžká technika, která ji zasypala suchým blátem. Jak se dalo čekat, nebylo toto řešení příliš efektivní a při prvním lijáku, který se dostavil pouhý týden po „účinné opravě“, se ze silnice opět stala vodní nádrž, respektive břečka. Mezitím se louže dostala i do ruských zpravodajských relací a stala se senzací internetu. Sama louže se „pochlubila“, že se o ní mluví i píše ve zprávách v Malajsii, Tchaj-wanu, Bulharsku nebo Španělsku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ya_Luzha_u_doma (@ya_luzha_u_doma)

Nevábný stav ruských silnic je dlouhodobě kritizován a dostatečné péče se dočkávají pouze silniční komunikace v Moskvě. Z věčných louží vznikajících na těžce nerovném povrchu si Rusové rádi dělají legraci a internetem se čas od času prožene nějaká photo session s profesionálními modelkami, které se v loužích rochní s nafukovacími plameňáky. A v současné době jsou takové vtípky ještě i relevantnější tím, že i Rusové mají podobně jako zbytek světa kvůli covidu omezení, pokud si chtějí vyjet k moři. A tak se alespoň mohou čvachtat před domem.

Thumbnail # Je to jen louže, prohlásil sebevědomý ruský řidič, a málem se v ní utopil
Mohlo by Vás zajímat:

Je to jen louže, prohlásil sebevědomý ruský řidič, a málem se v ní utopil

Zábavné je, že louže má skoro třikrát více sledujících než oficiální účet města Južno-Sachalinsk!

Související články

Další články

Zavří­t reklamu