válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruská fotografka se vzdala úspěšné kariéry a na samotě se stará o nemocná zvířata

Ruská fotografka se vzdala úspěšné kariéry a na samotě se stará o nemocná zvířata
Zdroj: boredpanda.com
+ 23 fotek+ 24 fotek

Darja Puškareva patřila k pěti nejlepším svatebním fotografům z Moskvy. Její služby vyhledávali bohatí klienti, mezi nimiž nechyběli známí politici či elitní podnikatelé. Mimo pracovní život ale žena trpěla pocitem nenaplněnosti a nebyla šťastná.

Simona Knotkova 2. března 2019

„Dřív jsem byla zaměstnaná ve filmovém průmyslu a pracovala jsem i patnáct hodin denně bez šance mít volno. Fotografkou jsem se stala proto, abych trochu zmírnila ten tlak. Nakonec jsem ale skončila na tom samém místě – žádná dovolená, žádný volný čas. Byla jsem plně ponořená do své práce a jediné životní potěšení jsem měla z vytváření úžasných fotek,“ vypráví Darja.

Změna životního směru přišla náhle. Ruska společně se svým manželem navštívila útulek, kde se setkala s jednookým štěnětem. Na návštěvu oftalmologa potřebovalo 10 tisíc rublů (cca 3400 korun), které Darja sehnala. Nikdo ze zaměstnanců útulku ale nebyl schopen štěně k lékaři dopravit. Žena se o nakonec postarala sama a od té doby začala pomáhat i dalším psům, které si brala domů z útulků. Kariéry úspěšné fotografky se nadobro vzdala. Dnes si na volné noze pouze vydělává úpravou fotek.

„Vzali jsme si dvě půjčky a 160 kilometrů od Moskvy jsme si koupili dům na venkově. Nastěhovali jsme se tam i s našimi psy, pro které jsme postavili šest ohrádek. Řekli jsme sbohem pohodlnému životu a máme se dobře. Konečně mám pocit, že neplýtvám svým časem a žiju smysluplně.“

I když ve svém domě pomáhají zvířatům, která to nejvíce potřebují, za útulek se manželé nepovažují. Všechno platí ze svých vlastních peněz a nedostávají žádné příspěvky od státu. „Po čtyřech letech tu máme teplou vodu a splachovací záchod, a to jenom díky našim přátelům. Všechny naše peníze dáváme do zvířat. Naštěstí toho sami k životu moc nepotřebujeme, abychom byli šťastní,“ říká bývalá fotografka na plný úvazek.

K jejich psí smečce se dokonce přidali lišky nebo mývalové. „V průběhu času jsme se naučili, jak zacházet s obtížnými zvířaty a stali jsme se skoro veterináři. Díky tomu můžeme zachraňovat množství zvířat.“

Do života Darji Puškarevy, jejího manžela a zvířecí tlupy nahlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu