Na dvorku a zahradě si Rus staví transformery.

Na dvorku a zahradě si Rus staví transformery. | zdroj: siberiantimes.com


Rus si staví doma na zahradě Transformers ze starých aut

TÉMATA: roboti | rusko

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 09. 2015 | 08:30

Welder Vadim Masljakov je osmadvacetiletý sochař, který se ve volných chvílích věnuje výrobě robotů ve stylu filmových robotů Transformers. Už s tím vzbudil velký zájem a v městě Novosibirsku se chystá veřejná výstava jeho výtvorů.

Masljakov vystudoval na místní univerzitě v Novosibirsku architekturu a inženýrství, takže ve svém koníčku využije velmi dobře své vzdělání. Nechal se už ale slyšet, že z transformerů hodlá přesedlat na dinosaury. Zatím včak pilně tvoří ze starých aut a šrotu roboty.

"Viděl jsem obrázky transformerů z jiných měst a řekl jsem si, proč to neudělat sám? Máme poblíž autoservis, takže mě zásobují různými součástkami. Už první robot se mi povedl a lidem se líbil, pak jsem udělal škorpiona, co váží více než tunu," říká Masljakov. Nyní pracuje na třítunovém monstru.

"Až ho dodělám, vrhnu se na projekt tyrranosaura. Už propočítávám náklady, " slibuje. Velmi rád by svými výtvory ozdobil město Novosibirsk, v jednání je už jeho veřejná expozice. "Věřím, že to přitáhne lidi. Už teď se u mého domu zastavuje spousta lidí, dívají se na roboty klidně i dvacet minut," chlubí se Masljakov. 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 09. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu