válkaČeskoslovenskoobjevy

Rus si staví doma na zahradě Transformers ze starých aut

Rus si staví doma na zahradě Transformers ze starých aut
Zdroj: siberiantimes.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Welder Vadim Masljakov je osmadvacetiletý sochař, který se ve volných chvílích věnuje výrobě robotů ve stylu filmových robotů Transformers. Už s tím vzbudil velký zájem a v městě Novosibirsku se chystá veřejná výstava jeho výtvorů.

Tomáš Chalupa 21. září 2015

Masljakov vystudoval na místní univerzitě v Novosibirsku architekturu a inženýrství, takže ve svém koníčku využije velmi dobře své vzdělání. Nechal se už ale slyšet, že z transformerů hodlá přesedlat na dinosaury. Zatím včak pilně tvoří ze starých aut a šrotu roboty.

„Viděl jsem obrázky transformerů z jiných měst a řekl jsem si, proč to neudělat sám? Máme poblíž autoservis, takže mě zásobují různými součástkami. Už první robot se mi povedl a lidem se líbil, pak jsem udělal škorpiona, co váží více než tunu,“ říká Masljakov. Nyní pracuje na třítunovém monstru.

„Až ho dodělám, vrhnu se na projekt tyrranosaura. Už propočítávám náklady, „ slibuje. Velmi rád by svými výtvory ozdobil město Novosibirsk, v jednání je už jeho veřejná expozice. „Věřím, že to přitáhne lidi. Už teď se u mého domu zastavuje spousta lidí, dívají se na roboty klidně i dvacet minut,“ chlubí se Masljakov.

Další články

Zavří­t reklamu