Kostel v Sosnovce postavil místní obyvatel vlastníma rukama ze sněhu. | zdroj: youtube.com


Rus si na Sibiři vydlabal ze sněhu vlastní kostelík

TÉMATA: rusko | stavby

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 03. 2017 | 08:10

Jednačtyřicetiletý Alexander Batijochin ze sibiřské vesnice Sosnovka si krátil dlouhou chvíli tak, že šest týdnů vytvářel ze sněhu kostel. Potřeboval k tomu dvanáct kubíků sněhu a své vlastní ruce. Vše ostatní šlo díky jeho zručnosti.

Je potřeba říct, že Sosnovka nemá vlastní kostel, takže Batijochinova práce přinesla užitek celé obci. Do jeho kostelíku chodí i lidé z okolních vesnic, kde také svatostánky chybí. Dokonce sem jezdí i lidé z deset kilometrů vzdáleného Omsku, ti si jedou prohlédnout kostel spíše jako turistickou atrakci. 

Batijochin začal s prací hned, jakmile napadl první sníh, začal kreslit plány kostelu. A když napadlo sněhu víc, pustil se do práce. Jak se stavba blížila ke svému dokončení, místní lidé začali nosit do kostela vlastní ikony a výzdobu. Batijochin jejich přísstup považuje za malý zázrak, protože ke konci se na výzdobě kostela podílel téměř každý obyvatel vesnice. Stalo se mu, že jednou přišel domů, a kostel byl plný ikon. 

Díky Batijochinovi mají lidé v Sosnovce kostel a navíc se v něm rozproudil turistický ruch. Na kostel se přijel podívat i biskup z Azova. Jediným problémem je, že kostel na jaře roztaje. Batijochin doufá, že Sosnovka dostane kostel skutečný, který nebude postaven ze sněhu, ale ze dřeva. 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 03. 2017 | 08:10

Zavří­t reklamu