válkaČeskoslovenskoobjevy

Rus si na Sibiři vydlabal ze sněhu vlastní kostelík

Jednačtyřicetiletý Alexander Batijochin ze sibiřské vesnice Sosnovka si krátil dlouhou chvíli tak, že šest týdnů vytvářel ze sněhu kostel. Potřeboval k tomu dvanáct kubíků sněhu a své vlastní ruce. Vše ostatní šlo díky jeho zručnosti.

Tomáš Chalupa 9. března 2017

Je potřeba říct, že Sosnovka nemá vlastní kostel, takže Batijochinova práce přinesla užitek celé obci. Do jeho kostelíku chodí i lidé z okolních vesnic, kde také svatostánky chybí. Dokonce sem jezdí i lidé z deset kilometrů vzdáleného Omsku, ti si jedou prohlédnout kostel spíše jako turistickou atrakci.

Batijochin začal s prací hned, jakmile napadl první sníh, začal kreslit plány kostelu. A když napadlo sněhu víc, pustil se do práce. Jak se stavba blížila ke svému dokončení, místní lidé začali nosit do kostela vlastní ikony a výzdobu. Batijochin jejich přísstup považuje za malý zázrak, protože ke konci se na výzdobě kostela podílel téměř každý obyvatel vesnice. Stalo se mu, že jednou přišel domů, a kostel byl plný ikon.

Díky Batijochinovi mají lidé v Sosnovce kostel a navíc se v něm rozproudil turistický ruch. Na kostel se přijel podívat i biskup z Azova. Jediným problémem je, že kostel na jaře roztaje. Batijochin doufá, že Sosnovka dostane kostel skutečný, který nebude postaven ze sněhu, ale ze dřeva.

Další články

Zavří­t reklamu