Ruskou rodinu čekalo po návratu z dovolené nemilé překvapení.

Ruskou rodinu čekalo po návratu z dovolené nemilé překvapení. | zdroj: odditycentral.com


Rus měl už po krk nepořádku ze sousedových borovic. Všechny větve osekal a postavil si na nich dům

TÉMATA: sousedé | bydlení | rusko

user-avatar

Simona Knotková

24. 09. 2018 | 08:00

Pokud máte se svými sousedy dobré vztahy, važte si toho. Také případ z Ruska nám ukazuje, že to rozhodně není samozřejmost.

Rodina Iriny Čukanové žila ve městě Nižnij Tagil deset let a vždy se to obešlo bez potyček se sousedy. Všechno se ale změnilo letos.

Soused Jurij Štepanov si od jara začal stěžovat na jejich dvě vysoké borovice, které mu s padajícími šiškami a jehlicemi dělaly nepořádek na jeho pozemku. Čukanova pro to prý měla pochopení a s mužem se dohodla, že všechno vyřeší na podzim. Štepanov se ale rozhodl vzít situaci do vlastních rukou.

Když byla rodina na konci srpna na dovolené, osekal ze stromů všechny větve a na vrcholcích si postavil zahradní domek. Čukanovi po návratu nestačili zírat…

"Po návratu domů jsme byli šokovaní z toho, co jsme spatřili. Pokoušeli jsem se mu domluvit a vysvětlit mu, že je to protizákonné. Stromy byly naším majetkem. Soused se nám ale jenom vysmál. Podle jeho názoru je dům ve vzduchu a nemá nic společného s naším pozemkem. Ještě vtipnější je, že nám řekl, že díky jeho domu cena našeho pozemku stoupla o sto tisíc rublů, a dokonce po nás chtěl čtyři tisíce rublů za stavební materiál," vypověděla žena do médií.

Protože rozumná domluva nepomáhala, manželé kontaktovali policii. Pro ni měl Štepanov schovaný jiný příběh. Stavbu domku prý vymyslel sám Čukanov, který za to muži nabídl čtyři tisíce rublů. Nakonec si ale všechno rozmyslel. Protože měl Štepanov už vše připravené, do stavby se pustil i bez jeho svolení. Tuto verzi vysvětlení Čukanovi rázně zamítli.

Na souseda podali žalobu, která pro něho skončila pokutou v hodnotě pouhých sto rublů (cca třicet dva korun). Na pozemku si však vesele žil dál. Tedy až do půli září, kdy zahradní domek konečně zbořil. Podle svých slov prý sousedům nikdy nechtěl způsobit komplikace a stavba pro ně měla být překvapením. Na omluvy je ale už pozdě a poškozená rodina po něm požaduje zaplatit dvacet tisíc rublů (šest a půl tisíc korun) jako náhradu za způsobenou škodu.

user-avatar

Simona Knotková

24. 09. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu