Krásná Tibeťanka

Krásná Tibeťanka | zdroj: www.facebook.com/MihaelaNorocPhoto


Rumunka procestovala 37 zemí, aby ukázala, že krásné ženy jsou všude, jen jsou jiné

TÉMATA: ženská krása

user-avatar

Markéta Oderská

20. 02. 2015 | 08:00

Jsou tomu dva roky, co dnes třicetiletá Rumunka Mihaeila Noroc opustila nezáživné zaměstnání, sbalila si ruksak a s foťákem vyrazila do světa objevovat různé podoby ženské krásy.

Procestovala 37 zemí světa a nafotila stovky žen různých etnik a kultur, které potkávala ve městech i na venkově. Vznikla tak kolekce úchvatných fotek, kterou fotografka pojmenovala Atlasem krásy. Jak říká, vybírala si mladé dívky kolem dvaceti let, které nebyly příliš nalíčené a působily přirozeně. „Nyní mohu prohlásit, že krása je všude, že to není záležitost kosmetiky, peněz, rasy nebo sociálního statutu, ale je to víc o tom být sám sebou,“ napsala na svých webových stránkách Mihaeila Noroc. Podle ní nás globální trendy nutí k uniformitě v chování i úpravě zevnějšku, přitom každý je krásný a zajímavý právě tím, že je jiný. „Koneckonců krása je v očích pozorovatele a pozorovatel je pokaždé někdo jiný,“ poznamenala Noroc. K tomu, abychom byli krásní, není třeba se řídit módními trendy nebo hubnout, ale hlavně být přirozený, klidný, upřímný, autentický, jako jsou ženy na jejích fotografiích.

„Možná za 50 let budou všechny ženy z celého světa chodit stejně oblékané a chovat se stejným způsobem. Doufám, že můj projekt zůstane svědectvím kultury a tradic mé doby,“  prohlásila fotografka. Ráda by vydělala peníze na další cesty, aby svůj Atlas krásy ještě rozšířila. Doufejme, že v něm nebudou chybět také české ženy, které jsou krásou vyhlášené.

user-avatar

Markéta Oderská

20. 02. 2015 | 08:00

Zavří­t reklamu