V průběhu olympijských her se uskuteční celá řada slavnostních ceremoniálů, jako je například zahajovací a závěrečný ceremoniál, či obřad předávání olympijských medailí. Medaile jsou předávány vítězům v průběhu celých her, zpravidla hned po ukončení konkrétní sportovní disciplíny.

V průběhu olympijských her se uskuteční celá řada slavnostních ceremoniálů, jako je například zahajovací a závěrečný ceremoniál, či obřad předávání olympijských medailí. Medaile jsou předávány vítězům v průběhu celých her, zpravidla hned po ukončení konkrétní sportovní disciplíny. | zdroj: olympic.org


Rub a líc olympijských medailí

TÉMATA: olympijské hry | olympiáda | medaile

user-avatar

Yvonne K.

11. 02. 2018 | 08:36

Zlaté olympijské medaile byly poprvé uděleny na letních olympijských hrách v St. Louis v roce 1904. Předtím se vítězové museli spokojit s olivovým věncem a stříbrnou medailí. V letech 1928 až 1972 byl vzhled všech olympijských medailí jednotný, od olympiády v Mnichově se medaile různě mění podle návrhu příslušného výboru olympijských her. Odlišný je zejména rub medaile, na líci je obvykle zobrazena antická bohyně vítězství Niké. Počínaje prvními zimními olympijskými hrami v Chamonix v roce 1924 bylo stanoveno, že olympijské medaile pro zimní olympiádu se musí lišit od medailí určených pro letní olympijské hry. Řecká bohyně se tak nesmí objevit na jejich líci. Přehlídku všech olympijských medailí od roku 1896 až po letošní zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

user-avatar

Yvonne K.

11. 02. 2018 | 08:36

Zavří­t reklamu