Pod pojmem loď třídy LCS se skrývá například i toto supermoderní plavidlo USS Independence.

Pod pojmem loď třídy LCS se skrývá například i toto supermoderní plavidlo USS Independence. | zdroj: yellowhammernews.com


Soutěž o největšího lenocha vyhrál rozespalý důstojník. Nařídil otočit loď, aby mu nesvítilo do očí!

TÉMATA: loď | námořnictvo

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 02. 2015 | 07:00

Server reddit.com vyhlásil soutěž o nejzajímavější odpověď na otázku: Jakou nejlínější věc jste kdy udělali? Odpověď jednoho námořníka, sloužícího na válečné lodi amerického námořnictva, byla opravdu šokující.

Není přesně známo, o jakou loď šlo, v odpovědi námořník uvedl jen třídu plavidla LCS, což je kategorie lehkých válečných lodí určených pro službu v pobřežních vodách. Loď byla právě na moři, když se stalo podle něj toto: „Jedl jsem snídani v důstojnické jídelně, když do ní vešel náš operační důstojník. Tenhle chlápek byl pravým opakem ranního ptáčete. Vypadal, že stále napůl spí, měl zarudlé oči, v podstatě vypadal jako zombie, co právě vylezla z hrobu a drží v ruce bagetu.

Seděl u stolu a žvýkal tu bagetu, když mu ostré ranní slunce, které právě začalo prosvítat jedním z předních oken, ozářilo celý jeho rozespalý obličej. Bylo vidět, že je mu to krajně nepříjemné a snažil se ze všech sil nějak udržet při vědomí. Najednou se ta zombie zvedla a došourala se k telefonu, spojujícího jídelnu s můstkem, a zvedla sluchátko.  „Tady OPS. Otočte loď na jedna šest pět. Děkuji.“ A položil telefon.

Posadil se na své původní místo, a jak se loď začala otáčet, kužel světla sjel z jeho obličeje kamsi na boční zeď. Zombík zase začal žvýkat svou bagetu. Nemohl jsem uvěřit, že tenhle důstojník nařídí otočit tisíce tun oceli o patnáct stupňů jen proto, že byl líný si sednout na jinou židli. Zatímco jsem se na něj díval v posvátném úžasu, obdařil mě neuvěřitelným šklebem a pak se odšoural zpět do své kajuty. Tohle byla ta nejlínější věc, jakou jsem kdy koho viděl udělat. " 

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 02. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu