válkaČeskoslovenskoobjevy

Roswellské UFO byl možná nacistický stroj

Roswellské UFO byl možná nacistický stroj

Slavný Roswellský incident je dodnes jednou z nejzáhadnějších událostí, která odstartovala ufologické šílenství trvající dodnes. Jenže do pouště u Roswellu možná nespadlo UFO, ale německý tajný stroj zvaný Zvon.

Tomáš Chalupa 17. října 2014

Ta událost byla mnohokrát důkladně popsána a probádána. Dne 8. července 1947 spadl do pouště poblíž města Roswell neznámý létající objekt ve tvaru talíře. Armáda nejprve připustila pád neznámého objektu, pak své tvrzení vzala zpět a vydala oficiální prohlášení, že šlo o meteorologický balón. Od té doby až do dneška se kolem Roswellského incidentu, jak se události říká, vznáší jen mlha spekulací a pochybností.

Nákres Die Glocke

Nákres Die Glocke

Se svou troškou do mlýna přišla také německá televize N24, která odvysílala dokumentární film UFO ve Třetí říši. V něm se říká, že objekt, který se zřítil dva roky po válce do pouště, byl německý stroj Die Glocke (Zvon). Jde o jednu z údajných německých tajných zbraní. Její existence nebyla nikdy spolehlivě potvrzena.

Die Glocke

Die Glocke

Stroj ve tvaru zvonu se skládal ze dvou válců, které rotovaly proti sobě a docházelo k přitom ke vzniku nafialovělé látky pojmenované Xerum 525. Celá konstrukce dokázala létat, ale spotřebovala ohromné množství elektrické energie a Xerum navíc bylo silně radioaktivní, takže se Di Glocke dal provozovat pouze několik minut.

Die Glocke

Die Glocke

Stroj se nikdy nenašel, přestože se mnozí snažili. Němci ho údajně ukryli před koncem války někde ve Slezsku. O jeho existenci měl nejvíce důkazů generál Hans Kammler, který měl konstrukci nejrůznějších tajných zbraní pro SS na starosti. Jenže Kammler po válce zmizel a nikdo ho nedokázal vypátrat.

Generál Hans Kammler zmizel bezestopy

Generál Hans Kammler zmizel bezestopy

Podle očitých svědků, kteří vystupovali v dokumentu, byl konstruován a testován poblíž Prahy. Inženýr Joseph Andreas Epp prohlásil, že u Prahy postavili 15 prototypů tohoto stroje. Jeho letové vlastnosti byly podobné, jako u vrtulníků nebo dronů, dokázal se pohybovat všemi směry a startoval kolmo vzhůru.

Jedno z míst, kde se měl Di Glocke testovat bylo i toto podivné místo u polské obce Ludwikowice

Jedno z míst, kde se měl Di Glocke testovat bylo i toto podivné místo u polské obce Ludwikowice

Polygon u obce Ludwikowice Kłodzkie (dříve Ludwigsdorf):

Jak se ale zařízení nebo jeho konstruktéři dostali do Roswellu? Operace Paperclip, kterou prováděla americká armáda na konci války, spočívala v chytání německých inženýrů a vědců, kteří byli zapojeni do konstrukce raket V-1, V-2 a dalších tajných zbraní. Američané (ostatně stejně jako Rusové) sbírali tajné materiály, nákresy, plány, prototypy i hotové stroje a převáželi to do Spojených států. V America tak klidně žil Wernher von Braun, konstruktér V-2, který stál u zrodu amerického vesmírného programu.

Wernher von Braun konstruoval rakety pro nacisty i Američany

Wernher von Braun konstruoval rakety pro nacisty i Američany

Američanům nacisté nevadili, pokud sloužili na jejich projektech a poskytovali jim cenné informace. Tak se prý do USA dostal i Die Glocke, nebo ho tam jeho konstruktéři znovu postavili. Stroj se při testovacím letu zřítil do Nevadské pouště a zažehl tím zájem lidí o ufotalíře, mimozemšťany a vesmírné technologie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu