válkaČeskoslovenskoobjevy

Roger Federer strávil den v jedné z afrických školek, které založil. S dětmi si hrál a dokonce jim i vařil

+ 2 fotky+ 3 fotky

Zatímco většina světa zná Rogera Federera jako jednoho z největších tenisových hráčů historie, děti v jižní Africe si jeho jméno spojují se sítí školek, které tam pomáhá budovat. Do jedné z nich přijela tenisová hvězda před pár dny na návštěvu.

blondie 25. července 2015

Švýcarský tenista Roger Federer přijel do afrického státu Malawi, aby tam oslavil 10. výročí založení své nadace Roger Federer Foundation, která tam investuje finanční prostředky do vzdělávacích programů pro děti. Za tu dobu se jen v Malawi podařilo založit 50 školek. V jedné z nich strávil slavný tenista celý den. Seděl s dětmi na zemi ve třídě, pomáhal vařit, roznášel oběd. S dětmi na hřišti si hrál, tancoval a neměl nic proti tomu, když si zvědavě prohlížely jeho ochlupení na rukách a cuchaly mu vlasy.

Takhle tenista Roger Federer bavil africké děti.

Takhle tenista Roger Federer bavil africké děti.

Učitelka ze školky tenistovu návštěvu velmi ocenila, když řekla: „Tohle je pro nás moc důležité, nejen že nám posílá peníze, ale že si také udělá čas, aby se podíval, jaké výsledky přináší tento projekt pro děti v Malawi.“

Sám tenista neskrýval svoji radost a dojetí z návštěvy, kterou přirovnal k setkání s přítelem, s nímž se neviděl 20 let. „Mimo hrací dny se chci věnovat charitativní činnosti i v příštích letech,“ přislíbil.

Federerova nadace se zaměřuje na oblast jižní Afriky, odkud pochází Federerova matka. Do vzdělávání afrických dětí již investovala 13 milionů dolarů. Do roku 2018 touží tenista naplnit ambiciozní plán a v 6 zemích Afriky umožnit vzdělání milionu dětí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu