válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodinu vyděsil nebezpečný středověký šermíř, zavolala na něj policii

Rodinu vyděsil nebezpečný středověký šermíř, zavolala na něj policii
Zdroj: warhistoryonline.com

Policie ve městě St. Mellons byla povolána do místního parku. Strážníci dostali hlášení, že se tam pohybuje nebezpečný muž středověkého vzezření s mečem v ruce. Policisté přijeli a muže podle popisu nenašli.

Tomáš Chalupa 13. července 2020

K místu, kde se měl šermíř pohybovat, přijela zásahová jednotka. Ve Velké Británii se obecně chladné zbraně berou jinak než u nás. I běžná zálesácká dýka je považována za nebezpečnou zbraň, natožpak meč. V zemi jsou také poměrně časté útoky islamistů pomocí nožů, takže veřejnost je více ostražitá a podezřívavá než v jiných zemích.

Policii přivolal zdravotní technik Mike James, který byl v parku s rodinou. Členům zásahovky popsal muže jako bojovníka v brnění s velkým mečem. Muž měl vypadat jako středověký bojovník. Bohužel z parku odešel pět minut před tím, než dorazila policie.

Muž se nakonec zase objevil, protože jen chodil dokola kolem jezera. Nebyl to žádný nebezpečný válečník, nýbrž asasín. Tedy přesněji cosplayer hrající hlavní postavu ze hry Assassin Creed. Jeho zbroj byla skutečná a on se snažil si na ni zvyknout a také odhadnout, jak dlouho dokáže chodit s poměrně těžkou zbrojí. Na druhou stranu meč byla nefunkční a velmi lehká replika. Policie tak neměla důvod zasahovat a jen si s cosplayerem udělala pár fotek. Policie muže identifikovala jako dvacetiletého Lennona Thomase, nadšeného hráče LARPu a Dungeon and Dragons. Věc byla vyřešena domluvou.

Další články

Zavří­t reklamu