Želva žila třicet let v komoře, majitelé mysleli, že jim utekla.

Želva žila třicet let v komoře, majitelé mysleli, že jim utekla. | zdroj: mashable.com


Rodina ztratila před 30 lety želvu, teď ji objevili živou a zdravou

TÉMATA: zvířata | želvy | příběhy

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 10. 2016 | 08:45

Když se vám zaběhne kočka nebo pes, je to nepříjemné, ale stává se to. Když se vám ale zaběhne nebo ztratí želva, je to na pováženou. Jenže přesně to se stalo brazilské rodině Almeidových z Ria de Janeira. Jejich domácí želva Manuela zmizela v roce 1982.

Když Manuela zmizela, rodina po ní velmi dlouho pátrala, až nakonec došla k názoru, že zřejmě utekla ven a zmizela někde v okolí. V domě byli dělníci provádějící opravu, možná nechali otevřené okno, kterým utekla. Tak si zmizení Manuely vysvětlovali Almeidovi.

Po třiceti letech při úklidu bytu ale Manuelu našli v komoře. Želvy jsou jedny z nejodolnějších tvorů na Zemi, jsou schopné se přizpůsobit nepříznivým podmínkám. A také žijí velmi dlouho. Manuela žila v krabici od starého kazeťáku s různými kabely a dalším příslušenstvím. "Normálně jsem tu krabici vzal a vynesl ven, že jí vyhodím. Soused mě viděl a říká, nehodláš doufám vyhodit i tu želvu," popisuje nález Manuely Leonel Almeida. Teprve tehdy si všiml, že v krabici je Manuela.

Veterinář Jeferson Pires potvrdil, že tento druh želvy je známý tím, že vydrží velmi dlouhou dobu bez potravy. Jenže třicet let, to je trochu moc i na odolnou želvu. Jedinou potravu, kterou měla, byli mravenci na podlaze komory. Těch tam bylo hodně, takže z Manuely se stal tak trochu mravenečník. Každopádně dokázala přežít velmi dlouho v tmavé komoře a snad už se Almeidovi postarají, aby další léta jejího života byla poněkud veselejší.

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 10. 2016 | 08:45

Zavří­t reklamu