Výhru si mezi sebou rozdělila osmičlenná rodina. Společně pomohou lidem ve své komunitě.

Výhru si mezi sebou rozdělila osmičlenná rodina. Společně pomohou lidem ve své komunitě. | zdroj: huffingtonpost.com


Rodina vyhrála v loterii přes osm miliard. Peníze věnovala boji s chudobou

TÉMATA: usa | charita

user-avatar

Simona Knotková

7. 02. 2018 | 12:00

Pokud si pravidelně sázíte, jednoho dnes se to může stát i vám. Díky správně natipovaným číslům se můžete stát majiteli velkého obnosu peněz. Stejně jako se to přihodilo rodině z New Jersey, která v loterii Powerball vyhrála více jak osm miliard korun. Namísto bezhlavého utrácení ale peníze věnovala potřebným.

Výhru si mezi sebou rozdělila Pearlie Mae Smith a několik jejích děti. Po zaplacení studentských půjček, účtů a dalších finančních nezbytností udělali členové něco úžasného. Založili nadaci Smith Family Foundation, jejímž úkolem je pomoci komunitě v jejich rodném městě Trenton.

"Bylo to, jako by nám Bůh dal svolení. Život jsme chtěli naplnit pomocí druhým a nyní jsme k tomu dostali prostředky," sdělila na tiskové konferenci dcera Valerie Artur.

Podle prohlášení na oficiálních stránkách nadace byla semínka Smith Family Foundation položena už před několika dekádami. Rodiče své děti prý vždy učili tvrdé práci, lásce k Bohu a pomáhání druhým. Vznik charitativní organizace byl tedy logickým vyústěním.

"Namísto kupování jídla chceme ostatním spíše pomoci s nalezením práce a vzděláváním, aby si obživu dokázali obstarat sami. Nechceme, aby první věc, která lidi napadne při zmínce na Trenton, byly gangy a násilí. Chceme, aby Trenton viděli jako město plné života, město na vzestupu, skutečné hlavní město našeho státu," sdělil programový ředitel nadace Harold Smith.

témata

user-avatar

Simona Knotková

7. 02. 2018 | 12:00

Zavří­t reklamu