Nalevo očekávání, napravo realita.

Nalevo očekávání, napravo realita. | zdroj: odditycentral.com


Rodina si koupila štěně tibetské dogy. Po dvou letech zjistila, že je to ve skutečnosti medvěd

TÉMATA: domácí mazlíčky | psi | čína

user-avatar

Simona Knotková

23. 06. 2018 | 08:30

Kupovat si domácí mazlíčky od neoficiálních chovatelů se nemusí vyplatit. Přesvědčila se o tom rodina z čínské provincie Jün-nan.

Domnělé štěně tibetské dogy si rodina Číňanky Su Jün koupila na dovolené před dvěma lety. Podezřelým faktem už mohla být jeho nízká cena a skutečnost, že majitelem byl necertifikovaný pouliční prodejce. Členové si z toho ale těžkou hlavu nedělali a zvíře přijali mezi sebe.

Už od prvních dnů je překvapovalo, jak ohromným apetitem zvíře oplývá. S věkem se jeho hlad ještě navyšoval a co hůř – mazlíček už vůbec nepřipomínal psa.

"Čím byl větší, tím víc vypadal spíše jako medvěd," popisuje žena.

Když se pak zvíře začalo stavět na zadní, bylo jasno. Rodina si namísto tibetské dogy přivedla domů medvěda ušatého. Co ale nyní s ním? Na zvíře si všichni už zvykli a nechtěli se ho zbavovat. Rozhodli se tedy, že si ho i přesto nechají. Denně ho krmili bednou ovoce a dvěma kýbly nudlí.

Protože chovat doma divoká zvířata je v Číně protizákonné, nakonec ale rodina informovala útulek, který si zvíře převzal. Příští koupi psa si snad už pořádně promyslí.

user-avatar

Simona Knotková

23. 06. 2018 | 08:30

Zavří­t reklamu