válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodina si koupila štěně tibetské dogy. Po dvou letech zjistila, že je to ve skutečnosti medvěd

Rodina si koupila štěně tibetské dogy. Po dvou letech zjistila, že je to ve skutečnosti medvěd
Zdroj: odditycentral.com

Kupovat si domácí mazlíčky od neoficiálních chovatelů se nemusí vyplatit. Přesvědčila se o tom rodina z čínské provincie Jün-nan.

Simona Knotkova 23. června 2018

Domnělé štěně tibetské dogy si rodina Číňanky Su Jün koupila na dovolené před dvěma lety. Podezřelým faktem už mohla být jeho nízká cena a skutečnost, že majitelem byl necertifikovaný pouliční prodejce. Členové si z toho ale těžkou hlavu nedělali a zvíře přijali mezi sebe.

Už od prvních dnů je překvapovalo, jak ohromným apetitem zvíře oplývá. S věkem se jeho hlad ještě navyšoval a co hůř – mazlíček už vůbec nepřipomínal psa.

„Čím byl větší, tím víc vypadal spíše jako medvěd,“ popisuje žena.

Když se pak zvíře začalo stavět na zadní, bylo jasno. Rodina si namísto tibetské dogy přivedla domů medvěda ušatého. Co ale nyní s ním? Na zvíře si všichni už zvykli a nechtěli se ho zbavovat. Rozhodli se tedy, že si ho i přesto nechají. Denně ho krmili bednou ovoce a dvěma kýbly nudlí.

Protože chovat doma divoká zvířata je v Číně protizákonné, nakonec ale rodina informovala útulek, který si zvíře převzal. Příští koupi psa si snad už pořádně promyslí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu