Cereálie pocházely z doby, kdy nebyla na světě ještě ani jedenáctiletá dcera manželů Layla. Muži po jejich požití naštěstí nic nebylo.

Cereálie pocházely z doby, kdy nebyla na světě ještě ani jedenáctiletá dcera manželů Layla. Muži po jejich požití naštěstí nic nebylo. | zdroj: odditycentral.com


Rodina si koupila cereálie. Až doma zjistila, že se jedná o balení z roku 1997

TÉMATA: jídlo | potraviny | usa | nákupy

user-avatar

Simona Knotková

15. 03. 2018 | 08:00

Dvacet let stará krabička s cereáliemi skončila v kuchyni americké rodiny. Nikdo přitom neví, jak se mohla dostat do prodeje.

Cereální potraviny mají obvykle dlouhou spotřební lhůtu. Rodině Carleseových z coloradského Littletonu se ale podařilo zakoupit historický kousek, který by nikdo na pultech dnešních obchodů asi nečekal. Směs ovesných vloček, hrozinek a medu zakoupená ve Wallmartu měla datum minimální trvanlivosti do února 1997.

"Začal jsem jíst a říkal jsem si: 'Chutnají zvláštně. Nic jim ale nemůže být,'" vypráví Josiah Carelse. Jeho ženě stačily dva kousky, aby jí došlo, že müsli Quaker v pořádku nebudou. Po zkontrolovaní obalu zjistila, že produkt je už více jak dvacet let prošlý.

Manželé si nejprve mysleli, že se jedná o vtip. Internetový průzkum jim ale ukázal, že krabička, kterou mají doma, je skutečně odlišná od těch, které se dnes prodávají na trhu.

Wallmart nyní zjišťuje, jak se dvacet let starý produkt dostal do jeho regálů.

user-avatar

Simona Knotková

15. 03. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu