válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodina přestala úplně nakupovat, děti si ničeho nevšimly

Rodina přestala úplně nakupovat, děti si ničeho nevšimly
Zdroj: dailymail.co.uk

Rodina Dannemillerova z Tenessee jednoho dne zjistila, že jí unikají podstatné věci v životě. Rozhodli se k radikálnímu kroku. Kromě potravin přestali cokoliv nakupovat. Žádné oblečení, hračky, elektroniku. Výsledek byl překvapivý.

Tomáš Chalupa 23. září 2015

Ke změně životního stylu se rozhodli rodiče Scott a Gaby. „Byli jsme jednoduše pohlceni neustálým kupováním nových věcí. Potřebovali jsme se zastavit a uědomit si, co je v životě důležité. Chtěli jsme dát novou důležitost společným zážitkům,“ vysvětluje důvody změny Gaby Dannemillerová. Svým dětem Audrey a Jakeovi to ale jednoduše neřekli.

Přestali nakupovat jakékoliv spotřební zboží vyjma potravin. Co se rozbilo, to se snažili opravit, místo aby si koupili novou věc. Dárky si dávali formou společných zážitků. Jako dárek tak dostal Scott lístky na hokej pro sebe a Jakea a Gaby jednu noc v hotelu s Audrey. Někdy ovšem změna stylu přinesla i velmi napjaté okamžiky. Scottovi se před důležitým obchodním jednáním rozbil jeho kožený kufr. Musel si vzít místo něj starý kufřík levandulové barvy, který našel na půdě. Moc profesionálně s ním nevypadal, ale pravidla dodržel. Ta ostatně rodina porušila nakonec jen třikrát. Koupili Audrey plovací ploutev a Jakeovi tenisky. Do bytu pak pořídili nový vysavač, protože ten starý jednoduše nebyli schopní opravit.

O roku bez nákupů napsal Scott Dannemiller i knihu, která se stala bestsellerem. Jedna z nejzajímavějších věcí se stala, když se zeptali svých dětí, zda si všimli nějaké změny. Jake ani Audrey si ničeho nevšimli, kromě toho, že mají více času na přátele a kamarády. Vůbec nezjistili, že jejich rodiče už rok žijí alternativním životem s novými pravidly. „Náš život se díky této zkušenosti stal více smysluplným. Zjistili jsme, že všechno to honění za nákupy a novými věcmi je v podstatě naprosto zbytečné,“ říká Gaby. V životě bez nakupování tak Dannemillerovi hodlají pokračovat i nadále.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu