válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodina našla poklad za milion ve vracích španělských galér

Rodina našla poklad za milion ve vracích španělských galér
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 3 fotky+ 4 fotky

Rodina Schmittových je za vodou, protože pod vodou našla poklad v hodnotě milionu dolarů! Schmittovi jsou profesionální hledači pokladů a nyní také boháči. Zlato našli ve vracích potopených španělských lodí. Podle některých zpráv zdaleka nevylovili všechno a poklad se tak bude dále rozrůstat.

Tomáš Chalupa 2. srpna 2015

Schmittovi provozují skutečný rodinný podnik. Hledání pokladů se věnují všichni – rodiče Rick a Lisa, jejich dvě děti a snacha. Poklad prý objevil sedmadvacetiletý syn Eric. Ten nalezl zatím 51 zlatých mincí a zlaté řetězy v celkové délce 12 metrů.

Poklad leží na dně nedaleko přístavu Port Pierce, vzdáleného 210 kilometrů od Miami. Na dně se nachází i celá španělská flotila, kterou 31. července roku 1715 smetl na cestě do Havany hurikán. Na dno kleslo jedenáct galér, kterým tehdy velel Don Juan Esteban de Ubilla. Jen na jeho vlajkové lodi Capitana mělo být naloženo 3,5 milionu pesos a zlaté šperky španělské královny.

Z naleziště se stal doslova zlatý důl. Podle seznamu nákladu by na místě mohlo být potopeno zlato a další předměty za celkem 400 milionů dolarů. Práva na hledání v této oblasti měl legendární hledač pokladů Mel Fisher, který ale zemřel a jeho dědicové práva prodali v roce 2010 Brentovi Brisbanovi. A ten pak umožňuje průzkum vraků jednotlivcům i skupinám. Samozřejmě za poplatek nebo procenta z nálezu. Poklad tak generuje slušný zisk nejen z nalezených věcí, ale i z licencí. Podle Brisbana bylo už ze dna vytěženo zlato za 140 milionů dolarů. Dost ho tam ale ještě zůstává.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu