válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodina našla po měsících ztraceného syna. Teprve genetický rozbor po letech odhalil, že to bylo cizí dítě

Rodina našla po měsících ztraceného syna. Teprve genetický rozbor po letech odhalil, že to bylo cizí dítě
Zdroj: allthatsinteresting.com

V roce 1912 se ztratil čtyřletý syn Lessie a Percyho Dunbarových Bobby. Po osmi měsících pátrání se chlapec konečně našel. Teprve genetický rozbor o devět dekád později ale ukázal, že všechno bylo ve skutečnosti jinak...

Simona Knotkova 21. července 2018

Bylo 23. srpna 1912, když si manželé z americké Louisiany vyrazili na výlet k jezeru Swayze. Během pobytu u vody se beze stopy ztratil jejich čtyřletý syn Bobby. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání, ale jako by se po malém chlapci slehla zem. Zvrat ve vyšetřování přišel teprve o osm měsíců později.

Tehdy se ve vedlejším státě Mississippi nalezl chlapec podobný ztracenému Bobbymu. Doprovázel ho potulný kutil William Cantwell Walters, který tvrdil, že chlapec se jmenuje Bruce Anderson a je to nemanželský syn jeho mladšího bratra a služebné Julie Anderson. Toho času prý zrovna hledala práci a o malého synka se měl starat Walters. Jeho slova potvrzovali i obyvatelé města. Policie muže přesto zatkla a o nálezu kontaktovala Dunbarovy.

Podle některých novin bylo první setkání chlapce a rodičů dojemné a domnělý Bobby se měl hned vrhnout na svou matku. Jiné zdroje ale uvádí poněkud odlišnější situaci. Chlapec se k rodičům údajně moc neznal a sami Dunbarovi si nebyli jistí, jestli je to opravdu jejich Bobby. Teprve mateřská znaménka a jizvy, které mělo dítě na těle, jeho totožnost potvrdily. Walters byl následně zatčen a obviněn z únosu. Konec příběhu to ale ještě zdaleka nebyl…

Nalezený chlapec s Dunbarovými

Nalezený chlapec s Dunbarovými

Několik měsíců poté se na scéně objevila sama údajná matka Bruce Julia Anderson. Tvrdila, že chlapce půjčila Waltersovi jenom na dvoudenní výlet za jeho rodinou. Během policejního testu bylo před ní předvedeno několik podobných chlapců a jejím úkolem bylo najít Bruce. V této zkoušce bohužel selhala. Když jí byl později ukázán Bobby, ani si nebyla jistá, jestli je to její syn. Stejně se však na další den vrátila na stanici a tvrdila, že Bobby je Bruce a chce ho vrátit zpět. Prvotní váhavá reakce soudce nepřesvědčila a chlapce se rozhodl nechat u Dunbarových. Na soudní pře neměla Julia peníze, a tak se vrátila zpět do rodného domu v Severní Karolíně. Chlapec se po drobné epizodě plně začlenil do rodiny a po čase prý dokonce vykazoval známky toho, že v domě před zmizením žil. Ani tehdy nebyl ale záhadě definitivní konec.

Případ vytáhla po letech na světlo vnučka Margaret Dunbar Cutright, dcera Bobbyho Dunbara mladšího. Psal se rok 2004 a Bobby starší byl už 38 let po smrti. Od tajemného zmizení uběhlo více jak 92 let. Díky moderním metodám chtěla Cutright jednou provždy ukončit pochybnosti ohledně totožnosti dědy a svého otce poslala na genetický rozbor. Jeho DNA měla být porovnávána s DNA jeho bratrance, syna mladšího bratra Bobbyho. Výsledek byl šokující.

Genetická analýza prokázala, že domnělý Bobby neměl s rodinou Dunbarů nic společného a skutečně se jednalo o syna Julie Anderson. Lessie a Percy vychovávali roky cizí dítě, Julie o to své zase kvůli chybě vyšetřovatelů přišla. Je vlastně až zarážející, že ani jeden z rodičů nedokázal poznat své dítě nebo o něj později víc nebojoval.

William Walter byl po dvou letech vězení propuštěn a až do smrti ve 30. letech stále trval na své nevině.

Otázka, co se stalo se skutečným Bobbym Dunbarem, zůstává nezodpovězená. Podle nejpravděpodobnější teorie ale spadl na rodinném výletě do jezera, kde ho snědli krokodýli.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu