válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodina musela předstírat, že je mrtvá. Usvědčili tak syna, který je chtěl zabít

Rodina musela předstírat, že je mrtvá. Usvědčili tak syna, který je chtěl zabít
Zdroj: odditycentral.com

Případ jako z kriminálního seriálu museli řešit v ruském městě Soči. Dvaadvacetiletý muž si tam objednal vraždu své rodiny. Netušil však, že už od začátku byla do všeho zapletená policie.

Simona Knotkova 7. března 2018

„Můj kamarád se mi svěřil, že chce zavraždit své rodiče a sestru a zdědit celý majetek,“ vyslechli si policisté na stanici v Soči výpověď jednoho občana. I když se jim zdálo celkem nepravděpodobné, že by se někdo s něčím podobným svěřoval druhému, jeho slova se rozhodli vzít vážně.

Se dvaadvacetiletým mužem naplánovali schůzku, na které se jeden z policistů vydával za nájemného vraha. Díky tomu se dozvěděli, že vypovídající skutečně nelhal a jeho přítel plánoval mord celé rodiny. Domnělý zabiják se dozvěděl veškeré detaily ohledně jejich domu včetně pozice bezpečnostních kamer nebo hlídacího psa. Za každého mrtvého příbuzného mu bylo nabídnuto více jak milion korun. Částku měl splatit právě ze získaného dědictví.

Policie o celém plánu následně informovala šokovanou rodinu, kterou nakonec přemluvila ke spolupráci. Všichni tři členové se nechali vyfotit v pozicích zavražděných, s umělou krví a fingovanými zraněními. Fotografie z místa činu byly předány na dalších schůzce a muže velmi potěšily. Netušil, že v závěsu už čekala policie, která ho ihned zatkla.

Během vyšetřování vyplynulo na povrch, že se jednalo už o jeho čtvrtý pokus o vraždu. Poprvé se pokoušel do domu vloupat sám. Rodiče ale zaznamenali divný pohyb kolem domu, a on svou akci proto raději vzdal. Podruhé jim do konvice s čajem nasypal prášky na spaní. Také tento pokus byl zmařen otcem, který si všiml, že s nápojem není něco v pořádku a všechno vylil. Třetím nápadem bylo otrávit rodinu pomocí rtuti v teploměru. Ani to ale nakonec nevyšlo, a tak zbývala jen jediná možnost – najmout si profesionálního zabijáka.

„Plánoval jsem to několik měsíců. S rodinou jsem už skoncoval, nikdo z nich mi nerozuměl,“ sdělil vyšetřovatelům.

V probíhajícímu soudním procesu nehodnému synovi a bratrovi nyní hrozí až patnáct let za mřížemi.

Další články

Zavří­t reklamu