válkaČeskoslovenskoobjevy

Rodiče a syn zahynuli poté, co spadli do sopečného kráteru

Rodiče a syn zahynuli poté, co spadli do sopečného kráteru
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Nevídaná tragédie se stala v říjnu loňského roku u vyhaslé sopky Solfatara poblíž italského města Pozzuoli západně od Neapole. Rodina si vyjela z Turína, aby si zblízka prohlédla kráter, došlo ovšem k hrůzné nehodě.

Tomáš Chalupa 13. února 2018

Co se přesně přihodilo, se neví. Rodina se zřejmě snažila najít svého jedenáctiletého syna, který nejspíš sešel z vyznačené cesty a sám se dostal do nebezpečné oblasti. Našli pak chlapce ležet v jedné z puklin, ovšem když se ho snažili vytáhnout, prolomil se s nimi okraj a oni spadli za ním. Navíc zřejmě byli už v tu dobu otráveni sirnými výpary, které stoupaly z kráteru sopky. Oba dospělí tak sice spadli jen do poměrně malé jámy, nicméně nepřežili.

Celému incidentu přihlížel sedmiletý syn, který tak byl svědkem smrti svých rodičů. Sám naštěstí přežil, navíc se mu podařilo přivolat pomoc. Potkal totiž jistého Diega Vitagliana. „Viděl jsem plačícího chlapce, který běžel. Myslím, že jsem v životě nezažil větší tragédii. Jsem sám otec,“ řekl médiím Vitagliano. Ihned sice přivolal záchranku, ale pomoc přišla v době, kdy už všichni tři lidé na dně pukliny byli mrtví. „Stále myslím na toho chlapce, který tam stál, plakal a volal o pomoc,“ dodal Vitagliano.

Solfatara je mělký vulkanický kráter nečinné sopky o obvodu dvou kilometrů a průměru přibližně 770 metrů. Na jeho dně bublá bahno a z kráteru stále uniká sirná pára. Je nejznámějším místem Flegrejských polí. Turisté jej hojně navštěvují. Kráter se zformoval zhruba před 40000 lety a naposledy dal o sobě vědět v roce 1198, kdy došlo k výbušné erupci způsobené interakcí podzemní vody se žhavým magmatem. Na konci antiky láva ze Solfatary pohřbila město Pozzuoli i s gladiátorskou arénou.

Další články

Zavří­t reklamu