zdroj: images.techtimes.com


Robotické pavoučí šaty brání ženy před dotěrnými vetřelci

Mít tyhle šaty na sobě, jen tak nějaký dotěra se k vám, dámy, nepřiblíží. Už od pohledu totiž nahánějí strach. Podobají se skeletonu s několika končetinami, které se v sebeobraně roztahují jak pavoučí nohy a hrozí bodnout. Sci-fi dojem tohoto děsivého outfitu pak podtrhují výstražně blikající LED světla.

user-avatar

Blondie

3. 01. 2015 | 14:02

Anouk Wipprecht: Spider Dress 2.0

Co módě chybí, položila si otázku holandská návrhářka Anouk Wipprecht a hned si na ni odpověděla: „Mikroprocesory“. Začala se proto věnovat novému odvětví módy, tazkvanému „fashion-tech“, jenž spojuje módní design s moderními technologiemi a vědou. Výsledkem jsou tyto interaktivní pavoučí šaty vytištěné na 3D tiskárně, které jsou vybaveny počítačem Intel Edison a monitory, jež zaznamenávají a vyhodnocují dění v bezprostředním okolí jejich nositelky.

Anouk Wipprecht: Spider Dress 2.0

Pokud se k dámě někdo přiblíží příliš zprudka a naruší její osobní prostor, šaty zareagují obrannými pohyby, a naopak na klidné a přátelské prostředí odpovídají jemnými, vlídnými gesty. Svádět a objímat takto obrněnou dámu bude vzrušujícím dobrodružstvím, pánové.  

Anouk Wipprecht: Spider Dress 1.0

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

3. 01. 2015 | 14:02

Zavří­t reklamu