válkaČeskoslovenskoobjevy

Ringo Starr pořídil fotku fanoušků The Beatles. Po 50 letech se s nimi setkal

Ringo Starr pořídil fotku fanoušků The Beatles. Po 50 letech se s nimi setkal
Zdroj: vintag.es

V únoru 1964 byla pořízena ikonická fotografie fanoušků The Beatles. Jejím autorem byl sám Ringo Starr. Teprve po letech zjistil, koho se mu podařilo na dálnici vyfotit.

Simona Knotkova 22. března 2019

Během prvního amerického turné se Ringu Starrovi podařilo vyfotit auto plné fanoušků The Beatles. Snímek po letech zařadil do publikace Photograph, která vyšla v roce 2013. Hudebník v ní své příznivce seznamuje s více jak 250 raritními a soukromými snímky, které pořídil během pobytu v The Beatles. Zbytek kapely ukazují z bezprostřední blízkosti, v momentech, ve kterých je mohl zvěčnit jenom jeden její člen. Fotografie jsou doplněny o reprodukce dopisů, propagačních plakátů či novinových článků, které Ringova matka poctivě sbírala.

Byl to ale právě snímek fanoušků, který vzbudil největší rozruch. Krátce po vydání knihy vyšel v USA Today článek, jenž se ptal na identitu neznámých cestujících. Spustil tak celonárodní pátrání.

„Nikdy bych nečekal, že fotografie spustí takový povyk. Do knížky jsem ji vybral jenom proto, že to byl podle mě dobrý snímek. Najednou se ale všichni v Americe pokoušeli ty lidi najít!“ vypráví Ringo.

Přesně to se také nakonec podařilo a totožnost pětice mladých lidí byla skoro po padesáti letech od pořízení snímku odhalena. Arlene Norbe, Gary Van Deursen, Suzanne Rayot, Charlie Schwartz a Bob Toth se následně objevili na výstavě fotografií, kde se setkali s jejich autorem. Po pěti dekádách byla pořízena také rekonstrukce diskutované fotky.

„Netušila jsem, že jste tak nadaný fotograf,“ nechala se směrem k Starrovi slyšet Arlene Norbe.

„Měl jsem jenom štěstí… Nikomu to neříkejte,“ s humorem jí odpověděl muzikant.

Obě fotografie si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu