válkaČeskoslovenskoobjevy

Na Marsu je hlava sochy, která vypadá jako z antiky, postavili ji Marťané?

Na Marsu je hlava sochy, která vypadá jako z antiky, postavili ji Marťané?
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Vozítko Curiosity poslalo na Zemi další várku fotek a hned je kolem nich pořádně rušno. Na jedné z nich je totiž cosi, co připomíná antickou sochu. Ufologové jsou opět v pohotovosti.

Tomáš Chalupa 12. července 2016

Ufologové mají jasno v tom, že jde o sochu postavenou Marťany. „Vypadá to jako hlava sochy inspirovaná antikou. Podle mého názoru to rozhodně není kámen,“ tvrdí na svém profilu kanál Paranormal Crucible, který fotku jako první zveřejnil. Podle ufologa Scotta Waringa, kterého už asi není třeba představovat, je to buď socha padlého marťanského krále, případně ztvárnění humanoidního robota či nějakého strážce. Ohledně významu a původu objektu se skutečně meze nekladou.

Snímek pořídilo vozítko Curiosity 1. července tohoto roku, takže tentokrát nejde o nějaké staré fotky, kterými se čas od času ufologové prohrabují, ale o skutečně nejčerstvější snímky z rudé planety. Ovšem jak přiznává samotný zdroj, tedy kanál Paranormal Crucible, fotkám hodně dodal postprodukcí, údajně aby socha lépe vynikla. Je pravda, že původní záběr ukazuje spíše kámen než antického válečníka. A stejně tak věc interpretuje i NASA.

Paranormal Crucible se na podobné nálezy specializuje, nedávno například oznámil, že na jedné fotce je lebka Marťana. „Má asi 15 centimetrů. Je to druh, který kdysi žil na Marsu a stále tam žije, jen v mnohem menších počtech,“ říká k nálezu lebky Paranormal Crucible.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu