válkaČeskoslovenskoobjevy

Ridley Scott chystá válečný velkofilm o Napoleonovi

Ridley Scott chystá válečný velkofilm o Napoleonovi
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 5 fotek+ 6 fotek

Slavný režisér Ridley Scott se rozhodl zpracovat téma vzestupu korsického chlapce, ze kterého se stal nejmocnější muž Evropy. V hlavní roli snímku by se měl objevit Joaquin Phoenix.

Tomáš Chalupa 30. října 2020

Pracovní název filmu je Torna, což se odvíjí od dávného pořekadla, že každý voják nosí ve své torně maršálskou hůl. Tento příměr přesně sedí na Napoleona, kterému se navíc povedlo stát se více než jen maršálem.

Téma Napoleona je pro Hollywood jistě zajímavé, navíc pokud se na jeho vzniku podílejí dvě slavná jména, měl by být úspěch zaručen. Dalším jménem do party je autor scénáře David Scarpa, který stojí za jiným Scottovým filmem Pro všechny prachy světa.

Thumbnail # Takhle vznikal kult: Podívejte se do pozadí natáčení Blade Runnera
Mohlo by Vás zajímat:

Takhle vznikal kult: Podívejte se do pozadí natáčení Blade Runnera

Film podle prvních informací nemá být přímo válečným snímkem se zaměřením na velkolepé bitvy, ale má jít o osobní portrét Napoleona, mapující jeho vztah s manželkou Josefinou a také sledující zejména jeho vzestup z pouhého řadového generála na vládce Evropy. Má to být příběh o talentu, ale i ambicích, kterým se na oltář pokládá možná příliš mnoho.

Napoleonův vzestup v armádě provázelo mnoho zlomových okamžiků. Mezi ty nejzásadnější patří bezesporu jeho vítězství nad rebely v Toulonu nebo situace, kdy nechal děly pálit do rebelů v Paříži. Kontroverzních rozhodnutí a dramatických situací je v Napoleonově životě nepřeberné množství, takže bude zajímavé sledovat, jaký bude výsledný obraz z dílny jednoho z největších režisérů současnosti.

Další články

Zavří­t reklamu