Pejskovy destrukční pudy výjimečně posloužily dobré věci.

Pejskovy destrukční pudy výjimečně posloužily dobré věci. | zdroj: boredpanda.com


Retrívr rozkousal pas své majitelky před cestou do Wu-chanu. Nejspíš ji tak zachránil

TÉMATA: domácí mazlíčci | psi | epidemie | koronavir | čína

user-avatar

Simona Knotková

4. 02. 2020 | 11:00

Štěstí v neštěstí měla majitelka zlatého retrívra Kimi. Kvůli rozkousanému pasu se nemohla vydat do Wu-chanu, ve kterém později vypukla epidemie koronaviru.

Žena si cestu z Tchaj-wanu do Wu-chanu naplánovala na začátek ledna. K plánovanému přesunu však nikdy nedošlo, protože krátce před odchodem na letiště jí její pes, zlatý retrívr Kimi, rozkousal pas.

Tchajwanka měla na svého mazlíčka zprvu vztek, o čemž se podělila také s ostatními na svém Facebooku. K naštvanému statusu přidala fotky zničeného dokumentu a Kimiho s provinilým výrazem. Jak se ale později ukázalo, žena měla ve skutečnosti štěstí v neštěstí. Nejenom že se tak možná vyhnula nákaze smrtelným virem, ale později se také mohla bez problémů setkat se svými příbuznými.

"Pamatujete si na tu příhodu s pasem? Musím se k ní vrátit, protože tohle děcko mě ve skutečnosti chránilo. Krátce poté, co se to stalo, se na místě, kam jsem původně plánovala jet, začal šířit virus. Když o tom teď přemýšlím, je to fakt síla. Měla jsem štěstí, že mé cestě zabránil," napsala si na sociální síť o několik dní později.

Serveru Border Panda poté sdělila: "První jsem byla fakt naštvaná. O pár dní později jsem ale uviděla ty zprávy z Wu-chanu. Jenom díky tomu, že jsem měla zničený pas, jsem nebyla ve městě, když propukla epidemie, a mohla jsem se proto v novém roce bezpečně shledat se svou rodinou."

Přestože největšímu nebezpečí nejspíše unikla, vir i tak momentálně ovlivňuje velkou měrou její život. Společně s ostatními se musí podrobovat důsledným preventivním opatřením.

"Nosíme tu teď všichni masky, pořád se umýváme a dezinfikujeme si ruce, kdykoliv jdeme ven. Doufám, že lidé z celého světa přežijí tuto virovou krizi."

Její příběh vzbudil na sociálních sítích velkou odezvu a dočkal se mnoha sdílení i reakcí. Podle některých se nemuselo jednat o náhodu a zvíře instinktivně vycítilo, že jeho majitelce hrozí nebezpečí. "Ne všichni hrdinové nosí plášť, někteří vám prostě jenom ničí cenné věci," trefně poznamenává jeden z uživatelů Facebooku.

user-avatar

Simona Knotková

4. 02. 2020 | 11:00

Zavří­t reklamu