válkaČeskoslovenskoobjevy

Ředitel firmy na psí žrádlo jedl celý měsíc jenom produkty své společnosti. Zhubl 13 kilo a má hezčí vlasy

Ředitel firmy na psí žrádlo jedl celý měsíc jenom produkty své společnosti. Zhubl 13 kilo a má hezčí vlasy
Zdroj: dallasnews.com

V angličtině existuje slovní spojení "eat your own dog food" - tedy jíst jídlo svého psa - a rozumí se pod ním situace, kdy společnost používá nebo konzumuje své vlastní výrobky. Majitel texaské firmy na psí žrádlo vzal tento frazeologismus opravdu doslova.

Marta Šindlauerová 17. února 2020

Muenster Milling je společnost vyrábějící krmivo pro zvířata a na trhu působí už od roku 1932. Současný ředitel Mitch Felderhoff začal před několika měsíci uvažovat o tom, že by marketing firmy potřebovat nějak vzpružit. A napadlo ho něco hodně neobvyklého, něco, co byste možná čekali od nějakého praštěného youtubera, ale ne od seriózního podnikatele. Felderhoff se rozhodl prokázat kvalitu svých produktů tím, že je bude sám po dobu čtyř týdnů konzumovat. Součástí jeho menu se tak stalo psí žrádlo různého druhu – od masových kuliček, mořských ryb, losí maso až po zvěřinu. Celé to Felderhoff vymyslel jen proto, aby ukázal, že když chutná žrádlo jemu, bude chutnat i psům. Podivná teorie, ale budiž.

Po konzultaci s lékařem se odvážlivec vrhl do plnění podivné výzvy a o průběhu své psí diety si vedl vlog. Přiznal se, že nejhorší byl hned první týden. „Jíst psí žrádlo není žádná hračka. Chutná to přesně tak, jak to voní. První čtyři dny výzvy byly hodně náročné, vůbec jsem se necítil dobře. Jediné, co mě drželo nad vodou, bylo, že jsem mezi jednotlivými porcemi dělal velké přestávky, “ svěřil se Felderhoff. Na žrádlo si začal zvykat až po třech týdnech, ale celou tu dobu ho prý pronásledovaly myšlenky na lákavou vůni lidského jídla.

Po skončení pokusu zhubl Felderhoff třináct kilogramů a jeho kolegové si na něm všimli jistých pozitivních změn. Prý má jejich ředitel mnohem hebčí a hustší vlasy a také mu raší chlupy na místech, kde dříve nebyly. Co je na tom pravdy – to asi nikdy nebudeme s to zjistit, a stejně tak si nemůžeme být jisti, že ředitel skutečně konzumoval po celou dobu psí žrádlo. Ale marketingový tah takového rázu schvaluje devět psů z deseti.

A mimochodem: první jídlo, které si po měsíci psí stravy ředitel dal, byly nachos s trhaným vepřovým a plněné jalapeños.

Další články

Zavří­t reklamu