válkaČeskoslovenskoobjevy

Recept na šťastné manželství? Bydlete odděleně, radí pár, který je spolu už 16 let

Recept na šťastné manželství? Bydlete odděleně, radí pár, který je spolu už 16 let
Zdroj: odditycentral.com

Claire a David jsou spolu už šestnáct let, sedm z toho pod stejným příjmením Burkeovi. Přesto každý z nich bydlí sám. A prý už nemohou být šťastnější.

Simona Knotkova 18. září 2017

„Prostě nám nevyhovovalo být neustále v přítomnosti toho druhého. O svatební noci jsme byli spolu a bylo to příšerné. Byl to jeden z nejteplejších dnů v roce, byli jsme unavení po dlouhém dni a usnuli jsme s několika zapnutými větráky. Oba jsme zvyklí mít celou postel pro sebe,“ vysvětluje Claire.

Devětačtyřicetiletá žena má za sebou dvě neúspěšná manželství, ze kterých jí zůstaly děti. Třiačtyřicetiletý David oproti tomu bydlel se svou bývalou přítelkyní už od sedmnácti a nikdy si neužil výhody mládeneckého bytu. Tedy dokud nepotkal svou nynější partnerku. Každý z manželů žije ve svém vlastním domě a dělí je od sebe vzdálenost šesti kilometrů.

„Přemýšleli jsme, že budeme bydlet spolu, ale nikdy k tomu nedošlo. Jsme spokojení s věcmi tak, jak jsou. Když něco funguje, proč to měnit? Oba máme svou nezávislost a náš vztah to dělá pevnější. Pokaždé mi chybí a těším se, až ho znovu uvidím. Pořád mám motýlky v břiše, když se objeví ve dveřích,“ pokračuje Claire.

Tátu jsme navštívili a teď zase domů.

Tátu jsme navštívili a teď zase domů.

O dalších výhodách mluví i David: „Znamená to, že mezi námi nejsou žádné neshody, ke kterým u párů žijících spolu běžně dochází. Nechodím do práce a nestěžuji si na manželku, jako to dělají ostatní.“

Britští manželé se rovněž nedělí o finance. Každý má své vlastní bankovní konto a neexistuje, aby se mezi sebou dohadovali, na co půjdou a nepůjdou našetřené úspory. A co děti? Společný syn, sedmiletý Jay, s tím problém rozhodně nemá a užívá si pobytu na střídačku ve dvou domech.

„Muži a ženy se od sebe liší, o tom asi nemusíme debatovat. Tím, že každý žijeme sám, nemusíme dělat kompromisy ani se měnit pro toho druhého. Pořád jsem zamilovaný do té osoby, kterou jsem před šestnácti lety potkal, protože se nezměnila a je pořád stejná,“ uzavírá David.

Další články

Zavří­t reklamu