válkaČeskoslovenskoobjevy

Ráj rybářů: V tomhle jezeře se chytají největší kapři na světě

Ráj rybářů: V tomhle jezeře se chytají největší kapři na světě
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 11 fotek+ 12 fotek

Thajsko je známé svými plážemi a rušným nočním životem. Už méně se ví, že je to také ráj rybářů. Platí to minimálně o horském rybářském parku ve městě Cha-Am. Dají se zde chytit největší kapři na světě.

Tomáš Chalupa 14. prosince 2017

O jezeře se dříve přiliš nevědělo, ale fotografie úspěšných rybářů, kteří na sociálních sítích ukázali své kapitální úlovky, situaci rychle změnily. Takové kapry prostě jinde nechytíte.

V jezeře žije 10 největších kaprů světa. Povoleno je tu pouze sportovní rybaření, což znamená chytit, vyfotit a zase pustit. I na to zde existují jasná pravidla. Kapr musí být vyfocen bez háčku v puse a rybář ho může zvednout jen šedesát centimetrů nad vodu.

V jezeře žije sedmnáct druhů kaprů včetně kapra siamského a indického. K vidění a chycení jsou zde i jiné ryby, například velcí červenoocasí amazonští sumci, kostlíni obrovští nebo hadohlavci skvrnití. Největší rybou v jezeře je pak ohromná arapaima velká, která měří přes tři metry. Tu podle pravidel nemůžete ani zvednout nad hladinu, stejně byste ji ani neunesli. Rovněž se nesmí lovit na háček. Takže pokud vás láká Thajsko a rádi rybaříte, určitě vás tohle horské jezero nadchne.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu