válkaČeskoslovenskoobjevy

Raëlisté: bizarní sexuální kult z vesmíru, kterému propadli desetitisíce Francouzů

Raëlisté: bizarní sexuální kult z vesmíru, kterému propadli desetitisíce Francouzů
Zdroj: messynessychic.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Raëlisté je sekta, která byla založena v roce 1974. Dnes má stále 70 tisíc členů, a jde tak o největší mimozemské náboženství na světě. Raëlisté totiž věří, že život na Zemi byl založen mimozemšťany.

Tomáš Chalupa 24. dubna 2018

V centru jejich pozornosti stojí lidská sexualita. Tu nám mimozemšťané dali do vínku pro naše potěšení a radost. Mimozešťané se nazývají Elohim a jednoho dne se vrátí na Zemi. Raëliáni se na tento den připravují, což je v podstatě hlavní náplní jejich víry.

Raëliáni sami sebe nazývají věřícími a raëlismus je podle nich náboženství. Podle jiných jde o klasickou sektu se silnými sexuálními prvky, což ji ostatně činí velmi atraktivní. V jejich symbolice hrají roli židovská hvězda a svastika. Spojení těchto dvou znaků vytváří nový, kterému raëliáni říkají hexagram. Má symbolizovat cyklickou podstatu přírody. Je to také půdorys tzv. Ambasády, kterou Raëliáni musí postavit, aby přivítali Elohim, až k Zemi jednou přiletí ve svých létajících talířích a ustaví s vládami na Zemi oficiální vztahy.

Raëliáni nevěří v existenci boha, místo toho ovšem vzývají vědecký pokrok. Zakladatelem sekty je jednasedmdesátiletý Francouz jménem Raël (vlastním jménem Claude Maurice Marcel Vorilhon). Ten sám sebe považuje za mesiáše a prostředníka mezi Elohim a lidmi. Napsal také knihu s názvem Kniha, která říká pravdu, jež sektě slouží jako Bible. V knize například píše, že Velká potopa, o které se zmiňuje křesťanská Bible, byla ve skutečnosti důsledek jaderné exploze, kterou způsobili Elohim. Ti Zemi navštěvovali často právě v biblických časech, pak jejich návštěvy ustaly a Elohim chtěli nechat pozemšťany, aby se vyvíjeli dál bez jejich pomoci.

Raëlismus je zbaven jakékoliv mystiky, vše je záležitostí vědy a techniky a vše se dá také vědecky vysvětlit. Silný důraz se zde klade na klonování lidí, což má zajistit nesmrtelnost. V sektě funguje šestistupňová hierarchie, zvláštní postavení pak zaujímá elitní skupina žen nazývaná Andělé Raëla, která je cosi jako osobní guruova garda a také jsou to jeho osobní sexuální utěšitelky.

Další skupinu tvoří Raëlova děvčata, což jsou ženy pracující v sexuálním průmyslu, nejčastěji jako prostitutky, striptérky nebo pornoherečky. Raëliáni mají za cíl podporovat ženy, které se na tuto dráhu dají, a zbavit tato povolání společenských nebo morálních stigmat. Raël a jeho dívky se v roce 2007 objevili v magazínu Playboy.

Raëliáni praktikují sexuální meditace a celkově je pro ně sex zdrojem pozitivní energie. Sekta také založila organizaci Clitoriad, která má za cíl bojovat proti praktikám ženské obřízky v Africe. V samotné Francii, kde sekta vznikla, jí ale vlády nebyly vůbec nakloněny. V roce 2001 byl ustaven speciální zákon regulující sekty. Byl sice primárně určen proti scientologické církvi, ale raëliáni byli rovněž těmi, kterých se zákon dotkl.

Sektě se přesto stále daří, má mnoho členů například v Japonsku a desetitisíce lidí tak stále čekají na přílet mimozemských korábů plných božských mimozemšťanů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu