Pyramida v polské Rapě znepokojuje archeology.

Pyramida v polské Rapě znepokojuje archeology. | zdroj: messagetoeagle.com


Radar objevil anomálie v Rapě - nejslavnější polské pyramidě. Jaké tajemství skrývá?

TÉMATA: archeologie | výzkum | polsko | pyramidy

user-avatar

Yvonne K.

24. 04. 2017 | 08:30

Dvě zvláštní anomálie odhalil pozemní průnikový radar v Rapě, nejslavnější polské pyramidě. Skrývá tajemná stavba tajnou místnost?

Jedna z anomálií byla detekována u vchodu pyramidy, ale podle vědců pravděpodobně souvisí s předchozími renovacemi. Druhá anomálie je mnohem zajímavější, neboť naznačuje, že uvnitř pyramidy by se mohla skrývat neznámá místnost. Anomálie totiž vede po celé ploše od vstupu až po vnitřní stěnu na opačné straně. “Možná je pod podlahou neznámá místnost,” připustila Marta Bura z Archeologického institutu Varšavské univerzity. Pyramida v polské vesnici Rapě

Pyramida se nachází poblíž ruských hranic v malé vesnici Rapa nedaleko Kalingradu. V 19. století ji nechal postavit Friedrich Heinrich Fahrenheit, který byl významným úředníkem a aristokratem imperiálního východního Pruska. Současně byl také nadšeným cestovatelem a sběratelem uměleckých památek. Obzvlášť ho fascinovala kultura a spiritualita starověkého Egypta. Není jisté, zda se sám pokoušel o starověkou magii a okultismus, ale zcela jistě se zajímal o neobyčejné vlastnosti egyptských pyramid. Najal si proto slavného dánského sochaře Bertela Thorvaldsena a pověřil ho konstrukcí masivní rodinné hrobky ve tvaru miniaturní egyptské pyramidy, která měla stát jen pět kilometrů od jeho panství. V roce 1811 byla stavba dokončena. Stála na čtvercové základně o stranách 10,4 krát 10,4 metry a vypínala se do výšky 15,9 metrů. Vnitřní stěny svíraly se základnou úhel 51°52’, stejně jako egyptské pyramidy v Gíze. Pyramida v polské vesnici Rapě

Brzy našla hrobka své využití. Jen tři roky po jejím dokončení zemřela Friedrichova tříletá dcera Ninette. Postupem let pak byly do neobvyklé hrobky uloženy také další členové rodiny a v roce 1849 zde byl pochován i sám její investor.

V závěru druhé světové války rodina Fahrenheitů uprchla před postupující Rudou armádou. Sověti pak zdi mauzolea ostřelovali, vtrhli do hrobky a vyplenili ji. Mumifikovaným tělům uřízli hlavy a rakve rozmlátiliRakve s mumiemi v nitru pyramidy

Místo pak po celou dobu komunistické éry zůstalo opuštěné a neudržované, čímž se paradoxně jen zesílily jeho magické vlastnosti. Znesvěcené mumie nadále zůstaly v perfektním stavu navzdory vlhkému prostředí převládajících okolních mokřin. Lidé sem přicházeli ze široka a daleka a mumie si fotili. 

Mystici a psychotronici přisuzují tento fenomén silným energetickým polím, které se vytvářejí díky křížení tří ley liniía jsou zesilovány tvarem pyramidy. Tím si také vysvětlují i záhadu, proč se zdejší bažinaté oblasti vyhýbají komáři a jiný nepříjemný hmyz. Nedávný průzkum v pyramidě odhalil podivné anomálie.

Od roku 2008 polská vláda označila pyramidu v Rapa za historickou památku a nechala mumie znovu uložit do rakví a zapečetit vchod do pyramidy. Do jejího nitra tak lze nyní nahlédnout již jen skrze zamřížovaná  okna a místo mumií vidět už jen květinami pokryté rakve.

Archeologové nyní nevylučují možnost, že pyramida je ve skutečnosti mnohem staršího data a sloužila původně jinému účelu.

 

user-avatar

Yvonne K.

24. 04. 2017 | 08:30

Zavří­t reklamu