válkaČeskoslovenskoobjevy

Queen způsobili v Argentině skandál. A mohlo za to obyčejné tričko

Queen způsobili v Argentině skandál. A mohlo za to obyčejné tričko
Zdroj: vintag.es
+ 23 fotek+ 24 fotek

V letech 1980 až 1981 uspořádali Queen The Game Tour, v jehož rámci propagovali osmé album "The Game". Se šňůrou koncertů muzikanti zavítali také do Argentiny.

Simona Knotkova 28. listopadu 2020

Pětici argentinských koncertů Queen odstartovali 28. února 1981 v hlavním městě Buenos Aires. Ještě předtím se zúčastnili večírku v Castelaru, na kterém se objevila tehdy jednadvacetiletá fotbalová hvězda Diego Maradona. Freddie Mercury mu nabídl, že by se společně s nimi mohl objevit na pódiu. Maradona nabídku nadšeně přijal.

„Freddiemu ve skutečnosti moc nedocházelo, o koho se jedná. Nebyl fotbalovým fanouškem, maximálně tak fandil stehnům fotbalistů. A ta hráčů rugby byla ještě lepší!“ humorně na událost později vzpomínal Mercuryho osobní asistent a kamarád Peter Freestone.

Maradona následně předstoupil před rozvášněný dav Stadionu Josého Amalfitaniho a kapelu uvedl před přídavkem v podobě hitovky „Another One Bites the Dust“. Skupina se se sportovcem znovu setkala v zákulisí, kde došlo k zajímavé výměně šatstva. Zatímco Freddie si na sebe natáhl Maradonův dres s hráčským číslem deset, Maradona se navlékl do trička s britskou státní vlajkou, které měl na sobě během vystoupení Brian May. A problém byl na světě.

Fotografie se v tisku objevily totiž v době, kdy sílil spor mezi Velkou Británií a Argentinou, který později vyústil ve válku o Falklandy. Přátelské gesto tak rázem dostalo politický rozměr a na všechny aktéry se spustila vlna kritiky.

Maradona se bránil slovy, že k výměně došlo měsíc před tím, než konflikt vznikl, a rok před zahájením války. Freddie byl ve své obraně o něco důraznějšího a když ho jeden z novinářů během rozhovoru obvinil z demagogie, opáčil mu: „Pokud si publikum myslí, že je něco takového v pořádku a ocenilo to, je mi fuk, co si o tom myslí tisk. Budu dělat to, co se mi zachce, bez ohledu na to, že to nějaké noviny označují za ‚demagogické‘ nebo špatné.“ Dodal, že veškerá kritika je směšná, protože se z jejich strany jednalo pouze o kamarádskou výměnu triček.

Na Queen během argentinského turné se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu