válkaČeskoslovenskoobjevy

Pytláci, černý obchod se dřevem a mrtvoly: V temném lese policie bojuje se zločinným podsvětím

Hluboko uvnitř Olympijského poloostrova v západním Washingtonu se nachází poslední deštné pralesy mírného pásu na území Spojených států. Toto rozbahněné území na okraji Tichého oceánu se stalo nejčastějším cílem pytláků v celých USA. Tou nejcennější kořistí je zde samotný les.

Yvonne Pokorná 18. srpna 2016

Lesy na Olympijském poloostrově jsou tak obrovské a pestré, že byly označeny za poslední nezkrotnou americkou divočinu. Na území větším než 2000 mil čtverečních rostou jedny z nejvzácnějších a nejstarších stromů na světě, jako například javor velkolistý. Jejich dřevo vynáší těžařům miliony dolarů, neboť je velmi vhodné k výrobě nejdražších kytar a hudebních nástrojů. Pytláci kvůli němu riskují vězení i vlastní životy. V jejich trestné činnosti se jim však snaží zabránit policisté Adam Newman, Jeff Rhoades se svými kolegy. Hlídkují v deštném pralese a vedle pytláků hledají i pohřešované osoby. Jejich boj se zločinným podsvětím se stal námětem nové reality show nazvané Spravedlnost v temném lese (Dark Woods Justice).

Turistická stezka v Hohském pralese

Turistická stezka v Hohském pralese

Šestidílná řada zachycuje nebezpečné situace natočené z pohledu pozorovatele a přináší také jedinečné záběry krásné, ale poněkud strašidelné přírody. Nejde o žádnou fikci, ale drsnou realitu. V těchto lesích může člověk beznadějně zabloudit a nebýt nikdy nalezen. Může být zavražděn na jedné z cest, kudy se tajně vyváží nelegálně vytěžené dřevo. Houbař tu občas narazí na lidské kosti a policie pak po letech řeší nějaký dávný, nevyřešený případ.

Jeden ze starých a vzácných stromů, na který si brousí zuby pytláci.

Jeden ze starých a vzácných stromů, na který si brousí zuby pytláci.

Hlavními hvězdami této dobrodružné show jsou stromy a stromy jsou také v rolích obětí. Na jednom vykáceném stromě lze vydělat až 45 000 dolarů (v přepočtu více než milion korun). “Když kradete, máte na tom stroprocentní profit, pokud nejdete do vězení,” tvrdí na kameru jeden z pytláků, který má zakrytou tvář.

Spoušť, kterou po sobě zanechali v pralese pytláci.

Spoušť, kterou po sobě zanechali v pralese pytláci.

Zdejší černý obchod se dřevem mám co do činění s drogami. Jeho aktéři zde nepytlačí, aby uživili své rodiny, ale aby si vydělali na drogy. “Proměňují les na drogové peníze,” říká Adam Newman. Do boje s nimi se zapojila řada policistů, kteří v oblasti přímo žijí nebo pracují. Tím, že mají k Olympijskému poloostrovu osobní vztah, je jejich nasazení mimořádné.

Jeden z hlavních protagonistů show, Adam Newman

Jeden z hlavních protagonistů show, Adam Newman

“Jejich práce je těžká, dokonce každý den nasazují své životy, aby chránili naše bezpečí a uchovali panenskou divočinu pro radost nás všech,” napsal jeden z diváků, který Spravedlnost v temném lese pravidelně sleduje s celou rodinou. Pokud chcete vidět, zda se bezpečnostním složkám podaří pytláky chytit při činu, identifikovat lidské oběti a odkrýt temné záhady, nalaďte si každou neděli od 21.00 hodin kanál Discovery.

Další články

Zavří­t reklamu