Putin na medvědu. Exkluzivní suvenýr pro ruské patrioty

Putin na medvědu. Exkluzivní suvenýr pro ruské patrioty | zdroj: vk.com/putinnamedvede


Putin na medvědu! Kuriózní soška je novým hitem Ruska

user-avatar

Ivanhoe

26. 01. 2015 | 07:15

Popularita Vladimíra Putina navzdory ekonomickému útlumu a dramatickému poklesu rublu v Rusku nadále roste. Dokladem toho je podivný suvenýr, který zobrazuje svalnatého ruského prezidenta, jak jede na pohyblivém medvědovi. Rusům se tohle sousoší líbí a pořizují si ho jak nějaký svatý předmět do domácností a pracovišť.

Hlava státu, která zkrotila v lese hnědého medvěda. Takto uvádí svůj nový výrobek na trh ruská firma путин-на-медведе.рф  (Putin na medvědu). Podle výrobců symbolizuje vítězství, hrdinskou sílu a moc Ruska. „Medvěd byl odjakživa považován za symbol nesmírného Ruska, představuje odvahu, sílu a hněv namířený proti nepřátelům,“ píší na svém webu. Podle nich žádné jiné zvíře jako medvěd neodráží lépe postavení státu a jeho principy.

Výrobce doporučuje Putina s medvědem jako exkluzivní dárek pro státní zaměstnance, vojáky, historiky, politiky, sběratele, patrioty nebo každého, kdo je odhodlaným, panovačným a vzpurným člověkem, který ví, jak dosáhnout svých cílů. Má prý nejen ozdobit interiér domácností a kanceláří, ale hodí se jej majestátně umístit na stůl, aby se mohl stát předmětem diskusí a rozhovorů mezi přáteli. Nikdo jiný než Putin na medvědu prý nesjednotí a neposílí rodinu nebo firmu.

Kuriozní ruský suvenýr

Dvaceticentimetrový Putin vyrobený z polyresinu se v den skládání tohoto článku prodával na internetu za 2500 rublů (v přepočtu za 921 Kč). Jak ale vidno z firemního webu, jeho cena je stejně pohyblivá jako ruský medvěd a stejně jako ruský rubl klesá. Z původních 4500 spadla na 2500 rublů. Ti, co si ji pořídili, na ní pějí pochvalné ódy. „Všechny mé kolegyně ji chtějí,“ hlásí například manažerka marketingu Anna. „Dal jsem ji dětem a začali být kreativní. Figurka skutečně nabíjí,“ svěřuje se umělecký šéf Štefan Tolmadov. Inu, ruská duše je nepochopitelná.

 

témata

user-avatar

Ivanhoe

26. 01. 2015 | 07:15

Zavří­t reklamu