válkaČeskoslovenskoobjevy

Bývalá královna krásy se stala hlavou mafiánské rodiny. Vraha svého manžela rozstřílela jak řešeto

Bývalá královna krásy se stala hlavou mafiánské rodiny. Vraha svého manžela rozstřílela jak řešeto
Zdroj: allthatisinteresting.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Byla manželkou mocného mafiána a dostala se do vězení. Tam se z ní ale stala královna mafie, a když vyšla ven z vězení, zapojila se do organizovaného zločinu.

Tomáš Chalupa 2. října 2019

Assunta Maresca přezdívaná Pupetta (Panenka) se narodila v roce 1935 a v Itálii žije dodnes. Vyrůstala v Castellammare di Stabia poblíž Neapole v rodině, která patřila k nechvalně známé zločinecké organizaci Camorra. Její otec byl Vincenzo Maresca, lokální boss místní mafie. Jeho klanu se říkalo Bleskoví, pro jejich bleskové zacházení s nožem. Maresca to s nožem uměla už odmala, kdy zabodla nůž do své spolužačky. V devatenácti vyhrála místní soutěž krásy a upoutala svou krásou neapolského mafiána Pasquale Simonettiho. Nebyl tak mocný jako Vincenzo Maresca, ale rozhodně to nebyl žádný nýmand, a tak se nakonec pořádala velká svatba.

Štěstí mladého páru ale netrvalo moc dlouho. Maresca sice brzy otěhotněla, ale její manžel měl problémy s konkurencí. Jistý Antonio Esposito s ním měl mnoho nevyřízených účtů a najal si profesionálního zabijáka, aby Simonettiho zabil. A to se skutečně stalo a Simonetti byl v roce 1955 zastřelen.

Maresca už porodila, a tak ji zpráva o smrti manžela zdrtila. Navíc Esposito začal vyhrožovat i jí. Maresca věděla, že jí hrozí nebezpečí, a rozhodla se proto jednat. Najala svého mladšího bratra Cira, aby poslal Esposita do pekel. Když se Esposito objevil u hrobu jejího manžela, společně do něj vypálili celkem 29 střel. Tělo muže bylo prostřílené jak cedník.

Svatba Pupetty se Simonettim

Svatba Pupetty se Simonettim

Jenže Maresca šla před soud a byla samozřejmě usvědčena z úmyslné vraždy. Tvrdila sice, že vraždila z lásky k manželovi a kvůli spravedlivé odplatě, ale za mříže stejně musela. Porota ji odsoudila na 14 let vězení.

Ve vězení, kde mimochodem pobyla jen pár let, si získala pověst kápa. Měla nárok na nejlepší postel, nejlepší jídlo, řešila spory a její slovo platilo jako zákon. Začalo se jí říkat Madam Camorra. A po propuštění z vězení se spojila se členy Camorry a začala se věnovat organizovanému zločinu.

Členem její Nuova Famiglia byl jistý Umberto Ammaturo, který se stal jejím manželem. Nesmírně agresivní a bezcitný hrdlořez, který neváhal pokládat bomby na místa, kde mohl zabít desítky civilistů. Dopustil se mnoha vražd, což zase přivodilo problémy Marasce. Jejího syna osmnáctiletého Pasqualina zabili v roce 1974. A Maresca podezřívala právě Ammatura, že zabil jejího syna. Ale neměla důkazy a ani vyšetřování policie nic nepřineslo. Jejich manželství bylo plné násilí zejména ze strany Ammatura, ale přesto spolu oba zůstali až do roku 1982.

Později byla zatčena, když vypukla válka mezi rodinami a ona byla obviněna z vraždy forenzního psychiatra Alda Semerariho. Nebylo pro to moc důkazů, takže ji nakonec zase pustili na svobodu, ale Maresca pochopila, že se musí držet takříkajíc pod radarem. Žila od té doby poklidným a nenápadným životem. Přesto se stala legendou, o které se točily filmy a zpívaly písně jako o první ženské hlavě mafie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu