válkaČeskoslovenskoobjevy

Pulzy z hvězd mohou být signály od mimozemských civilizací, tvrdí vědci

Pulzy z hvězd mohou být signály od mimozemských civilizací, tvrdí vědci
Zdroj: messagetoeagle.com

Podivné pulzy kosmického světla mohou být signály mimozemských civilizací, tvrdí studie vědců z univerzity v v Quebecku. 234 různých hvězd v naší Mléčné dráze vysílá tyto signály. Možná jsme mimozemšťany doslova obklopeni.

Tomáš Chalupa 3. listopadu 2016

Ermanno Borra a Eric Trottier ve své studii předpokládají, že právě tyto světelné signály mohou používat mimozemšťané, aby přilákali naši pozornost. „Zachycené signály mají přesné parametry signálu mimozemské inteligence, jak byly popsány v předchozí studii, na které je všeobecná shoda,“ píší oba vědci. Záblesky nebo pulzy jsou tedy ve skutečnosti komunikačním kanálem, kterým s námi mimozemšťané navazují kontakt.

Existuje však i celá řada vědců, která podobnou hypotézu odmítá. „To je stejné, jako by mimozemšťané očekávali, že my budeme vysílat stejné signály. Nedává to žádný smysl,“ říká Seth Shostak z programu CETI. Podle něj minimálně šest dalších vědců tuto teorii odmítá. A Shostak přidává další argument. Signály se hodnotí na speciální škále od 0 do 10 podle toho, jak moc je pravděpobobné, že je vyslala mimozemská civilizace. „Signály popisované dvojicí Borra-Trottier jsou na škále někde mezi 0 a 1,“ dodává Shostak.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu