válkaČeskoslovenskoobjevy

Půjčky pro cizince – jaké existují možnosti, zkušenosti

Půjčky pro cizince – jaké existují možnosti, zkušenosti
Zdroj: pixabay

Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu v České republice je v každém případě složitější než pro rodilého Čecha. Přesto je možné na půjčku za určitých podmínek dosáhnout. Nabízejí se bankovní, a také nebankovní varianty půjčky pro cizince. Jaké existují možnosti získání půjčky pro cizince? Jaké jsou zkušenosti s půjčkami pro cizince?

Komerční sdělení 16. září 2021

Půjčky pro cizince ovlivňuje země, odkud daná osoba pochází. Největší výhodu mají v tuzemsku Slováci, kteří jsou často posuzováni stejně jako občané České republiky. Lepší podmínky mají obvykle občané Evropské unie, hůř jsou na tom klienti z ostatních zemí Evropy a světa.

Cizinci v České republice často využívají služeb ověřených nebankovních institucí jako je například půjčka Zaplo nebo půjčka od firmy Zonky. V některých případech cizinci uzavírají půjčky na směnku, ty však mohou být velmi nevýhodné až riskantní. Ucelené informace o půjčkách a úvěrech nejen pro cizince lze najít na portálu NavigátorÚvěru.cz.

Podmínky získání půjčky pro cizince

Základním předpokladem půjčky je platné povolení k pobytu v České republice, případně vízum, které je potřeba předložit bance či nebankovní instituci. Od doby povolení k pobytu se odvíjí doba splatnosti půjčky, ta je vždy kratší než doba pobytu cizince v ČR.

Některé banky a společnosti půjčky pro cizince s přechodným pobytem vůbec neposkytují. Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu má zpravidla horší podmínky než podobný produkt pro cizince s trvalým pobytem v České republice.

pixabay

Při vyřizování půjčky pro cizince je vhodné mít účet u banky v České republice.

Při vyřizování půjčky musí cizinec obvykle předložit osobní doklady a potvrzení o příjmech. Konkrétně potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání a potvrzení o registraci k podnikání u živnostníků. Jestliže má osoba jiný druh příjmu – například důchod, musí předložit potvrzení o tomto pravidelném příjmu. 

Banky i nebankovní instituce zajímá také bonita – schopnost splácet půjčku a bezdlužnost. Výhodou pro získání půjčky je například vlastnictví nemovitosti v České republice. Některé společnosti vyžadují tzv. spoludlužníka s trvalým pobytem v ČR.

Bankovní půjčky pro cizince

Některé bankovní instituce v České republice jsou ochotné poskytnou půjčku cizincům. Patří k nim například Air bank, Equa bank, MONETA a Komerční banka. Banky obvykle cizincům nabízejí krátkodobější půjčky s možností nižší částky úvěru.

Bankovní půjčky jsou pro cizince obvykle výhodnější a mají příznivější podmínky. Úrokové sazby a poplatky bývají nižší, je však třeba počítat přísnějším posuzováním žadatele. 

Nebankovní půjčky pro cizince

U nebankovních společností je schvalování půjčky pro cizince obvykle rychlejší a jednodušší. V řadě případů vyžadují méně dokumentů a dokladů. Někteří poskytovatelé navíc umožňují sjednání půjčky online.

pixabay

Nebankovní společnosti mohou mít vyšší poplatky a méně výhodnou úrokovou sazbu.

K ověřeným nebankovním institucím, které poskytují půjčky i pro cizince, patří například Zaplo, Zonky, Cofidis, Kamall a Provident. Sjednání je rychlé a jednoduché, je však třeba splnit určité podmínky jako je například bezdlužnost. Společnosti při rozhodování o půjčce nahlížejí do registrů dlužníků.

Zonky nabízejí půjčku až 750 000 Kč, u společností Zaplo a Kamall lze půjčit i minimální částku 1 000 Kč. Doba splatnosti se u těchto společností pohybuje od 4 do 84 měsíců, úrokové sazby se různí. 

Další články

Zavří­t reklamu