válkaČeskoslovenskoobjevy

Ptačí muž z Indie: dvakrát denně krmí čtyři tisíce exotických ptáků!

+ 6 fotek+ 7 fotek

V indickém městě Čennaj žije muž, jemuž místní neřeknou jinak než ptačí muž. Tohle přízvisko si vysloužil díky své pozoruhodné šlechetnosti k papouškům. Každý den totiž pořádá na střeše svého domu hostinu pro čtyři tisíce těchto barevných exotických ptáků.

Ivanhoe 2. prosince 2015

Dvaašedesátiletý Sekar vstává každé ráno už ve čtyři hodiny, aby připravil jídlo pro své opeřené přátele. Jeho neobvyklý vztah k papouškům začal před deseti lety, kdy Indii zasáhla vlna tsunami. Tehdy se na parapet jeho okna slétli první dva hladoví papoušci, které do města vyhnala přírodní pohroma. Sekar jim dal najíst a další den přiletělo deset papoušků navíc, jejich počet se postupem doby znásoboval a dnes jsou jich už čtyři tisíce.

Ptačí muž prostírá pro ptáky.

Ptačí muž prostírá pro ptáky.

Sekar, který je povoláním opravářem fotoaparátů, nyní utratí 40 procent svých příjmů na jídlo pro papoušky. Každý den navaří 60 kilogramů rýže, kterou pak rozprostírá na speciální prkna ze dřeva, rozloložená v úhledných řadách na střeše jeho domu v Čennaj. S prací je hotov ve tři čtvrtě na šest. „Přesně v šest se všichni papoušci zdaleka okamžitě slétnou,“ říká Sekar. „Stejným způsobem se to děje večer, začíná se ve čtyři a jídlo si berou do šesti až půl sedmé,“ dodává.

Papoušci u snídaně

Papoušci u snídaně

Ptačí muž přiznává, že občas na ptáky nepamatoval, zato oni nikdy nezapomněli k němu s hladovým žaludkem přilétnout. „Je to všechno láska,“ vysvětluje v dokumentu, proč se ptákům tak obětuje. „Když vidím ptáky, jak pak radostně létají, derou se mi do očí slzy,“ přiznává. Radost z toho mají i lidé kolem, každého dne se jim na ulici naskýtá velkolepá podívaná. Mnoho z těch, co jdou zrovna okolo, se zastaví a dlouze pozorují hejno slétlých ptáků.

Další články

Zavří­t reklamu