Strartup Gik představuje modré víno, trochu indiga, směs hroznů a je to | zdroj: youtube.com


První přírodně modré víno je na světě a unikátně prý chutná

TÉMATA: víno | nápoje | španělsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 07. 2016 | 11:00

Přírodně modré víno, to samozřejmě není známý Modrý portugal, ale produkt španělského startupu Gik, který na něm poslední dva roky intenzivně pracoval.

Šest inovátorů ze startupu Gik použilo bílé a červené hrozny z vinic La Rioja v Zaragoze a tak dlouho je kombinovali a míchali, až jim vzniklo průzračně modré víno. Nutno dodat, že na dobarvení použili přírodní indigo a antocyanin, což je přírodní barvivo z hroznů. Díky tomu je výsledný dojem ještě lepší. 

O chuti vína toho zatím moc známo není, Gik doporučuje, aby se k jeho ochutnání přistupovalo bez předsudků a člověk pokud možno úplně zapomněl, co už o víně a jeho chuti ví. To značí, že nejspíš chutná jinak než tradiční víno.

Zajímavé také je, že nikdo z Giku neměl žádné zkušenosti s výrobou vína, za vším byla snaha vytvořit něco unikátního a hravého. Španělské vinařství prý potřebuje menší revoluci, tvrdí Aritz Lopez z Giku. 

Modrásek od Gíku je zatím k dostání za 11 dolarů v Nizozemsku, Španělsku, Německu, Francii a Velké Británii. Plánuje se i expanze na americký trh. Uvidíme, jak se tedy modrá novinka v tradičních vinařských zemích ujme.

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 07. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu