válkaČeskoslovenskoobjevy

První hvězdní lidé se narodí už v roce 2024, pracuje na tom holandská společnost

První hvězdní lidé se narodí už v roce 2024, pracuje na tom holandská společnost
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Holandská firma Space Life Origins má opravdu nevšední téma svého podnikání. Chce umožnit lidstvu zcela bezpečně rodit děti ve vesmíru. A aktivně pro to připravuje podmínky tak, aby první „hvězdné dítě“ mohlo přijít na svět už v roce 2024.

Tomáš Chalupa 9. listopadu 2018

Společnost se specializuje na vývoj medicínského vybavení do vesmíru. Podle plánů společnosti by mělo dojít k prvnímu otěhotnění ve vesmíru v roce 2021 a k prvnímu skutečnému porodu v roce 2024. Ovšem ve vzduchu se vznáší otázka, proč by to vlastně měl někdo dělat?

Podle zakladatele společnosti Keese Muldera chce firma dát lidstvu příležitost zbavit se zemských okovů. „Pokud se lidstvo chce stát meziplanetárním druhem, musíme se také naučit reprodukovat ve vesmíru. Chceme vytvořit podmínky pro udržitelný život mimo Zemi. Je to první kritický krok ve vývoji lidstva,“ řekl Mulder s tím, že každá společnost nebo stát, který bude usilovat o kolonizaci planet, musí vyřešit tuto základní otázku. A Space Life Origins mu v tom budou partnerem.

Samozřejmě je pravda, že do vesmíru se může létat i bez toho, aby se v něm člověk množil, na druhou stranu má Mulder pravdu v tom, že pokud se lidstvo chce vážně zaobírat kolonizací cizích planet, pak je nutné i umět rodit děti ve stavu beztíže nebo ve specifických podmínkách například marsovské kolonie. Zkrátka je zde rozhodně oblast, která zatím stála mimo zájem vědců nebo třeba NASA, ale je extrémně důležitá v dlouhodobém horizontu.

Jako první krok se chystá Projekt Archa, který bude vypadat tak, že v roce 2020 společnost vyšle do vesmíru speciální kapsule. V každé z nich bude několik lidských buněk. Ty mohou jednou doletět k mimozemským civilizacím, které budou moci zkoumat lidskou DNA a možná budou schopny naklonovat z těchto vzorků člověka. Následovat bude několik dalších fází, až konečně v roce 2024 začne Projekt Kolébka, což má být porod na oběžné dráze. Společnost vyšle těhotnou ženu na 24 až 36 hodin na oběžnou dráhu jen za účelem porodu.

Jde o eticky sporný plán, jehož realizace má mnoho otazníků. Která žena podstoupí to ohromné riziko? Jaké státní občanství bude mít dítě? To jsou jen některé z nich. Společnost však zatím detaily nechce prozradit. Jestli jde o reálný plán, nebo jen snahu se zviditelnit, to uvidíme až za dva roky.

Další články

Zavří­t reklamu