Nature Vive Skylodge v Peru | zdroj: YouTube


Průhledné apartmány visí ze skály nad Posvátným údolím Inků v Peru

TÉMATA: hotely | ubytování | peru | cuzco | spektakulární místa | architektura

user-avatar

Ivanhoe

6. 10. 2015 | 08:30

Posvátné údolí Inků v Peru nabízí jeden z nejmagičtějších výhledů na světě. Aby byl zážitek dokonalý, postavili tu na skalních stěnách „nebeské chaty“. Visí 122 metrů nad zemí a celé jsou průhledné.

Zatímco k běžným hotelům si člověk zajede pohodlně autem, k nebeskému noclehu se musí vyškrábat po skále. Tahle námaha se ovšem vyplatí. Za odměnu se vám naskytne nebesky krásný výhled do všech stran, a to v samém srdci někdejší Incké říše, nedaleko historického města Cuzco. K tomu gurmánská večeře s vínem pod hvězdami a s východem slunce pak snídaně.

Spací kapsle, jak se apartmánům provozovaným společností Nature Vive přezdívá, jsou vyrobeny z leteckého hliníku a odolného polykarbonátu. Měří 24 x 8 metrů a sestávají z jídelní části, samostatné koupelny a ložnice, do níž se vejde až osm lidí. Je vybavená ekologickým záchodem a umyvadlem, vysoce kvalitními matracemi i ložním prádlem. Před zvědavostí létajících kondorů se můžete zakrýt závěsy.

Pokud trpíte klaustrofobií, není třeba propadat panice. Kapsle mají šest oken a čtyři ventilační potrubí k zajištění příjemné atmosféry, navíc kdykoli lze z těsných prostor uniknout východem umístěným v horní části kapsle. V noci si lze svítit lampami napájenými solární elektřinou.

Jestli  máte pocit, že takto vzrušující, romantickou noc si mohou dovolit jen zdatní horolezci nebo adrenalinoví šílenci, jste na omylu. Cesta vzhůru do skal je bezpečná a jištěná, vybavená ocelovým lanem, kovovými žebříky, můstky a jinými pomůckami. Dolů se lze svézt po ziplinové dráze. Nebudete tedy potřebovat ani vlastní lano, ani extra zkušenosti. I naprostý začátečník se dostane do poměrně velké výšky, obvykle přístupné jen pro zkušené horolezce. Jediné, co budete potřebovat, je trocha odvahy a 300 dolarů na noc.

 

user-avatar

Ivanhoe

6. 10. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu